23.3ºC

Naděžda

Královští sokoli v boji o pohárové finále trápili mistra

20. ledna 2022

Heroický výkon předvedli ve čtvrtfinále Českého poháru basketbalisté Hradce Králové, kteří v utkání s favorizovaným Nymburkem byli až do závěrečných minut ve hře o postup do závěrečného turnaje Final Four, ale nakonec po boji prohráli 75:80. Několikanásobného českého mistra zachránil od vyřazení americký střelec Jerrick Harding.

Do čtvrtfinálového duelu Českého poháru basketbalisté Hradce Králové nevstoupili dobře. Za první čtvrtinu vstřelili jen devět bodů, zatímco Nymburk, velký favorit utkání a několikanásobný český mistr posledních let, zaznamenal dvojnásobný počet bodů. I v další desetiminutovce se tuzemský gigant začal vzdalovat, ale ještě do přestávky Královští sokoli povstali a díky trojkovému představení  kapitána Ondřeje Peterky se dotáhli na rozdíl devítí bodů (31:40).

Ve druhé polovině hradecký tým zajímavý pohárový střet zdramatizoval a boj o postup do závěrečného Final Four se stal otevřeným. Třetí čtvrtinu Královští sokoli vyhráli o sedm bodů (27:20) a do závěrečné části vstupovali jen s dvoubodovým mankem (58:60). Šest minut před koncem utkání ztráceli dokonce jen bod - 64:65!

Macro alias: Medailonek

Nymburského obra však zachránil Jerrick Harding, s 29 body nejlepší střelec utkání. Třiadvacetiletý Američan nejprve zajistil svému celku vedení 71:64, aby po opětovném snížení domácích šesti proměněnými body zajistil vítězství 75:80 a postup Nymburka do finálového turnaje pohárové soutěže.

Hradečtí, jejichž nejlepším střelcem byl Peda Stamenković se 17 body, však herně nezklamali a naopak si zvedli sebevědomí před boji v NBL, kde jim v sobotu 22. ledna zbývá dohrát základní část domácím duelem s Brnem (19.30, hala Třebeš).