Kralují východu. Hradecké basketbalistky vyhrály v Trutnově

4. listopadu 2022

Východní Čechy patří Lvicím! Basketbalistky Sokola Hradec Králové vyhrály v 8. kole Ženské ligy derby v Trutnově 98:72, když regionálního rivala srazily ve druhé čtvrtině. „Konečně se nám zadařilo i střelecky," pochvalovala si trenérka Romana Ptáčková.

Před početnou návštěvou a v bouřlivé atmosféře v hledišti haly ZŠ Komenského se v Trutnově odehrálo první derby letošního ročníku Ženské ligy. A výhru si v 8. kole odvezly basketbalistky Sokola Hradec Králové. Lvice oproti posledním zápasům rapidně navýšily procento střelby. Prestižní duel hradecký tým rozhodl ve druhé čtvrtině, kterou vyhrál 31:12 a v poločase vedl 58:34.

„Vyjma úvodu jsme podaly koncentrovaný výkon, velmi aktivné hrála do obrany celá pětice a pak konečně se nám zadařilo i střelecky," vyjmenovala hlavní důvody výhry v derby hradecká trenérka Romana Ptáčková.

Po přestávce už si Lvice výsledek pohlídaly a derby dovedly k zaslouženému vítězství. „Rozhodly jsme už v prvním poločase, konečně se nám dařilo střelecky. Hrály jsme kolektivně a posouvaly si míč na střelu," poukázala Kateřina Zeithammerová, autorka 24 bodů. Letní posile ze Slovanky angažmá v Hradci svědčí.

„Mně tento styl hry sedí. Hrajeme rychlý basket, jdeme hodně do koše i střílíme z dálky," pochvaluje si Zeithammerová.

Liga basketbalistek - 8. kolo:

Trutnov - Hradec Králové 72:98 (22:27, 34:58, 58:77).

Body: Gaislerová 19, Tomašicka 12, Fisherová 9, Kozumplíková 9, Borsová 5, Linhartová 5, Malcolm 5, Šmahelová 4, Finková 3, Vítová 1 - Zeithammerová 24, Effangová 21, Matušková 16, Brožová 11, Vojtíková 10, Bolardtová 6, Velichová 5, Levínská 5. Rozhodčí: Komprs, Kejklíček, Pazourek. Trojky: 12:11. Fauly: 16:15, TH: 7/4 - 14/9. Diváci: 645.