Krize lvic nebere konce. Se Slavií padly o 20 bodů

29. ledna 2023

Hradecké lvice prohrály v rámci 16. kola ŽBL s pražskou Slavií 73:53. Východočešky nedokázaly využít dobrý vstup do zápasu, kdy po první čtvrtině v Praze vedly 18:12. Už v poločase ztrácely na soupeřky tři body, osudnou se pak týmu trenérky Romany Ptáčkové stala opět třetí čtvrtina, kterou lvice prohrály 24:7. Pražanky je díky včerejšímu výsledku předskočily v tabulce, Hradci teď patří až šesté místo. Hradecký tým si tak připsal čtvrtou porážku v řadě, z toho třetí v lize.

Skvělý vstup do zápasu nakonec radost z vítězství nepřinesl. Zatímco slávistky se vezou na vítězné vlně, vyhrály totiž čtvrtý ligový zápas v řadě, lvice se v posledních týdnech značně trápí. Po nezdaru v Chomutově a domácím debaklu s USK přišla porážka s přímými konkurentkami v tabulce. Zraněními zkoušenému družstvu z východočeské metropole jako by vždy po poločase došly síly, bídná třetí čtvrtina se už stává pro lvice nepříjemnou tradicí.

Velmi dobře hrála dvacetiletá rozehrávačka Kateřina Zeithammerová, která si připsala 20 bodů a táhla svůj tým nejen bodově, ale i herně. Čtrnáct bodů zapsala Pamela Effangová, pod košem si vedla dobře Ukrajinka Havrylchyková s deseti doskoky.

Už ve středu čeká lvice další zápas s podobně umístěným týmem v tabulce, vyrazí totiž do Ostravy. Následovat bude dvoutýdenní pauza, po které hradecký tým odehraje poslední dva zápasy základní části. I přes špatné výkony v druhé části sezóny si lvice již zajistily účast v play-off, koho v něm vyzvou by mohl napovědět právě středeční duel s Ostravou.