Liga mistrů: Druhé vítězství. Hradečtí opět přetlačili Grenoble

8. září 2022

Hokejisté Hradce Králové zvládli v Lize mistrů i druhý zápas ve skupině G proti týmu HC Grenoble a úřadujícího francouzského mistra porazili 3:2. Mountfield navázal na pět dní staré vítězství (4:3). Dvěma góly a asistencí se blýskl útočník Radovan Pavlík. V sobotu na východ Čech dorazí švédská Frölunda.

Hokejisté Hradce Králové nastoupili proti Grenoblu po pěti dnech a povedlo se jim navázat na výhru 4:3, i když na rozdíl od prvního vzájemného duelu šel do vedení nejprve francouzský tým. Po šesti minutách se ujala střela Champagna, který v přesilovce překvapil domácího gólmana Jana Růžičku.

„Chtěli jsme mít výborný nástup a zaskočit Grenoble, ale dostali jsme gól a celou první třetinu jsme neměli takový pohyb, abychom si vytvářeli šance a dostali soupeře pod tlak," hodnotil duel trenér Tomáš Martinec.

Mountfield ovšem stejně jako v prvním vzájemném duelu udeřil ve druhé třetině, v níž se prosadil třikrát. Ve středu pozornosti byl především Radovan Pavlík. Navrátilec z brněnské Komety zkušeně zakončil dvě z nejpohlednějších akcí zápasu. Mezitím českého gólmana Štěpánka ve službách francouzského šampiona zaskočila i střela Olivera Okuliara od modré čáry, přičemž druhý a třetí gól od sebe dělilo jen 36 sekund.

„Druhá třetina rozhodla o výsledku. Vyšla nám skvěle. Stejně jako v Grenoblu jsme dali tři góly a zápas otočili. Zkomplikovali jsme si ho ale naší hrou v přesilovkách, které jsme nevyužili, a naopak jsme dostali dva góly v oslabeních," uvedl trenér Martinec.

Macro alias: Medailonek

V dalším průběhu brankáře Štěpánka doslova sestřelil tvrdou ránou Pavlík, po níž se gólman pět minut oklepával. Střídání však odmítl a po debatě s lékařem nastoupil i do třetí třetiny. Jeho tým v ní zase ožil a na drama zadělal Deschamps, jenž využil další přesilovku Grenoblu.

Hosté ale na vyrovnání nedosáhli, naopak udeřit mohl Hradec, ale po Kalinově ráně zachránil překonaného Štěpánka na brankové čáře Hardy. Mountfield ubránil i power play Grenoblu čtyř proti šesti a připsal si druhou výhru ve skupině G.

V sobotu hokejisté Hradce Králové vyzvou v domácí ČPP Aréně v souboji o první místo švédskou Frölundu (16.00).

Liga mistrů 2022/23 - skupina G, 3. kolo:

Hradec Králové - Grenoble 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. R. Pavlík (Štohanzl, Okuliar), 31. Okuliar, 32. R. Pavlík (Kevin Klíma) - 7. Champagne (Fabre), 46. Deschamps (Nehring, S. Treille).
Rozhodčí: Soos (Maď.), Jeřábek - Rampír, Klouček (všichni ČR).
Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 2424.
Mountfield HK: J. Růžička - Blain, Kalina, F. Pavlík, Pilař, McCormack, Jank, Gaspar, Nedomlel - Lev, Cingel, Smoleňák - Okuliar, Kevin Klíma, R. Pavlík - Kelly Klíma, Lalancette, Ščerbak - Pajer, Štohanzl, P. Moravec. Trenér: T. Martinec.
HC Grenoble:Štěpánek – Hardy, Lamarche, Rouhiainen, Raymond, Jalasvaara, Holdener, Pascal – Treille, Champagne, Douay – Fabre, Deschamps, Poukkula – Dair, Nehring, Aubin – Quattrone, Koudri, Munoz. Trenér: J. Aho.

Další výsledek: Eisbären Berlín - Frölunda 2:3 (0:1, 2:1, 0:1).