22.7ºC

Matouš

Lvi zahájili dvojzápas se Slovanem porážkou, v Bratislavě padli 2:4

23. srpna 2024

Královéhradečtí hokejisté prohráli v přípravném utkání se Slovanem Bratislava 2:4. V utkání hraném v hlavním městě Slovenska měli po brankách Novotného a Miškáře dvoubrankový náskok, o který ovšem v průběhu druhé a třetí třetiny přišli. V dresu čtvrtfinalisty slovenské extraligy se prosadili čtyři různí střelci. Odvetný zápas se bude hrát v úterý od 17 hodin v ČPP Aréně.

Hradeckým hokejistům zatím příprava nevychází úplně podle plánu. Po destrukci Fehérváru prohráli svěřenci trenéra Martince všechna tři následující utkání. Nejprve byla nad jejich síly Sparta, poté je přemohla i Boleslav. Naposledy si na Lvy vyšlápl i Slovan Bratislava, který je porazil 4:2.

Průběh utkání přitom slovenskému celku na ruku příliš nešel. Hned ve druhé minutě po dorážce skóroval Novotný, pro kterého to byla v rámci přípravy první trefa. Slovanu se nedařilo dostat do tempa a Hradečtí mohli skrz Miškáře trestat podruhé. Šutov si ale se všemi pokusy Lvů dokázal poradit a první čtvrtina skončila za stavu 1:0 pro hosty.

A na začátku druhého dějství bylo v táboře Východočechů ještě veseleji. Šutov nedokázal udržet Jerglovu střelu a pozorný Miškář zasunul kotouč do branky – 2:0. Poté se ale radovali pouze domácí. Okamžitá odpověď přišla z hokejek Puliše a Acolatseho, kteří dvěma góly srovnali skóre zápasu.

Rozhodující moment přišel ve 43. minutě, kdy střelou na vzdálenější tyč překonal Škorvánka Lukošík. Branku jistoty přidal tři a půl minuty před koncem Murphy a Slovan se tak mohl radovat ze skalpu východočeského celku.

„Byl to těžký zápas, nyní je důležité, aby si kluci oddechli. Trošku jsme jim natáhli volno, protože jsme v části přípravy, kdy síly trochu docházejí. Plus se potřebujeme dát zdravotně trochu do kupy, v kabině nám něco létá. Máme měsíc do ligy, je co zlepšovat. Ale těší nás, že tam byly systémově dobře zvládnuté momenty,“ řekl k utkání proti slovenskému soupeři asistent trenéra Peter Frühauf.

Odvetné přípravné utkání mezi Hradcem Králové a Slovanem Bratislava se odehraje v úterý od 17 hodin.

Záznam utkání:

Přípravný zápas. Čtvrtek 22. srpna 2024, 18:00

HC Slovan Bratislava — Mountfield HK 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 22:38 Puliš (Takáč), 23:13 Acolatse (Pecararo, Hoelscher), 42:07 Lukošík (Sersen, Štetka), 56:27 Murphy (Hoelscher) – 1:11 Novotný (Blain, Jergl), 21:30 Miškář (Jergl, Pavelka).
Rozhodčí: Synek, Baluška – Kacej, Orolín.
Vyloučení: 6:8, navíc Pavlík 5 min. a do konce (BSH).