Lvice doma porazily Strakonice rozdílem třídy. Zazářila Effangová

7. ledna 2023

Hradecké basketbalistky si poradily v rámci 13. kola ŽBL se soupeřkami ze Strakonic v poměru 82:43. Zápas se jim podařilo získat na svou stranu již v první čtvrtině, během které získaly téměř dvacetibodový náskok. Do poločasu pak své vedení dokázaly navýšit na 30 bodů. Utkání bez problémů kontrolovaly východočeské basketbalistky až do konce, lví podíl na suverénním vítězství měla Pamela Effangová, která si připsala 20 bodů.

Lvice svým sobotním výkonem daly zapomenout na porážku s KP Brno z minulého kola a spravily si chuť proti oblíbeným soupeřkám. Strakonice Hradec v rámci ŽBL naposledy porazily 21. září 2013 a už teď je jisté, že jejich negativní série na podzim oslaví jednu dekádu. Hradecké basketbalistky vstoupily do zápasu jistě a suverénně, ještě před koncem první čtvrtiny si dokázaly vybudovat dvacetibodový náskok, za stavu 23:3 tak bylo v podstatě po zápase. Lvice ale nepolevily, náskok navyšovaly i během druhého dějství a do druhého poločasu vstupovaly s luxusním třicetibodovým polštářem.

Hradecký tým pokračoval v dominantním výkonu i ve druhé půli, třetí čtvrtinu ovládly svěřenkyně trenérky Ptáčkové 25:10. V poslední čtvrtině hostující hráčky pouze korigovaly skóre na konečných 82:43. Skvělý zápas odehrála hradecká opora Pamela Effangová, která se blýskla 20 body a čtyřmi doskoky. Nebyla však sama, kdo táhl hradecký tým. Dvanácti body a čtyřmi doskoky se ukázala nová posila Alena Hanušová, famózních 19 doskoků zaznamenala Tetiana Havrylchyk.

„Dnes to byl po tři čtvrtiny velmi slušný výkon hoden zkušeného týmu. Šanci dostalo několik dorostenek, včetně Natálie Vlachové, která si připsala první body v lize. Patnáct minut odehrála i Jindřiška Hrubá,“ komentovala trenérka Ptáčková výkon svého týmu. S výkonem jejích svěřenkyň ve čtvrté čtvrtině však spokojená nebyla. „Připisuji to nervozitě, dorostenky ještě nemají tolik zkušeností s ligovými zápasy,“ doplnila Ptáčková.

Lvice se tak v tabulce posunuly na čtvrté místo, díky dnešnímu vítězství přeskočily příští soupeřky z Chomutova. Utkání dvou sousedů v tabulce se odehraje 10. ledna na chomutovské palubovce.