Lvice dovezly z Chomutova skvělý výsledek, Levhartice porazily 85:69

4. února 2024

Královéhradecké basketbalistky porazily ve včerejším duelu 15. kola ŽBL chomutovské Levhartice 85:69 a potvrdily tak skvělou formu, kterou si přivezly z Federálního poháru. Vítězství Lvicím přihrála skvělá druhá čtvrtina, kterou ovládly 28:14. Svěřenkyně trenéra Bálinta si vedly skvěle především v ofenzivě, přes 10 bodů se dostaly čtyři hráčky. Lvice se tak v tabulce dotáhly na včerejší soupeřky, ovšem kvůli horšímu skóre jim i nadále patří šesté místo.

Ve velmi dobrém rozpoložení jsou v těchto chvílích Hradecké Lvice. Po úspěšném tažení Federálním pohárem, kde východočeský tým vyhrál dva ze tří zápasů a skončil celkově pátý, si nyní Lvice vyšláply i na Levhartice z Chomutova. Tradiční rivalky ze Severu byly před včerejším zápasem v tabulce o jedno místo před Hradcem, a tak sliboval vzájemný zápas velmi napínavou podívanou.

První udeřily domácí favoritky. Úvodní část zvládly lépe a do první pauzy šly s náskokem 9 bodů. Lvice se ve druhé čtvrtině nejen zmátořily, ale i dokázaly výrazně zvrátit průběh utkání. Po ofenzivním koncertu se ujaly poločasového vedení 43:38. Skvěle se prezentovaly hráčky Hradce na útočné polovině i ve třetí části, kdy zaznamenaly dalších 24 bodů. Severočešky Lvicím nestačily, a tak se jejich šance na vyrovnání zápasu stále snižovaly.

„Po špatné první čtvrtině, kdy jsme dostali 24 bodů, se naše hra zlepšila především v obraně, což byl klíč ke konečnému vítězství. Druhý poločas jsme si hru kontrolovali a kolektivním výkonem dokráčeli k zasloužené výhře,” pochválil své svěřenkyně trenér Hradeckých Lvic Peter Bálint.

Hradecké Lvice zvládly lépe i závěrečnou čtvrtinu a z Chomutova odvezly překvapivé, ale zasloužené vítězství 85:69. Nejlepší střelkyní Lvic se s 19 body stala Pamela Effangová. Zdatně jí sekundovala druhá tahounka Lvic z posledních dvou sezón Kateřina Zeithammerová, která nasázela celkem 17 bodů. Nad hranici deseti bodů se dostaly ještě dvě Východočešky, a to konkrétně Charlotte Velichová (16) a Kristýna Čuperková (10). Na doskoku opět řádila ukrajinská pivotka Tetiana Havrylchyková s 10 získanými míči v podkošovém prostoru.

Lvice se na Levhartice v tabulce ŽBL díky včerejšímu vítězství bodově dotáhly, před ně se ovšem kvůli horšímu skóre zatím nedostaly. Skvělou formu bude moci tým trenéra Bálinta potvrdit za dva týdny ve středu proti KP Brno. Poslední měření sil mezi těmito celky zvládly lépe Lvice, když tým Králova Pole porazily v rámci Federálního poháru 73:69.