Lvice nečekaně přemoženy Levharticemi. Teď jdou na mistra

19. října 2022

Basketbalistky Hradce Králové překvapivě prohrály v 5. kole Ženské ligy na domácí palubovce s Chomutovem 64:71, když Levhartice v repríze čtvrtfinálové série z minulé sezony strhly vítězství na svoji stranu v závěrečné desetiminutovce. „Výkon nebyl z naší strany povedený," přiznala trenérka Romana Ptáčková.

Poprvé v základní části nejvyšší soutěže basketbalistky Hradce Králové prohrály s Chomutovem, Levhartice tak zopakovaly vítězství ze čtvrtfinálové série play off z minulé sezony, kterou nakonec ovládly Východočešky a postoupily do semifinále.

Stejně dramaticky jako čtvrtfinálová řež se odvíjel i vzájemný duel 5. kola Ženské ligy. Zápas přinesl řadu zvratů. V první čtvrtině lehce dominovaly Levhartice, které od úvodu vedly a i přes snahu Lvic si udržely mírný náskok až do přestávky (34:31).

I ve druhém poločase se odehrával boj o každý metr palubovky a oba týmy se střídaly ve vedení. Chomutovské hráčky těžily z výrazně lepšího doskoku (52:37), což byl jeden z hlavních faktorů jejich výhry. Navíc střelecky zářila Američanka Najai Wynn-Pollardová, jež zaznamenala 31 bodů. „Uspěli jsme díky obraně a doskoku pod oběma koši,“ uvedl chomutovský trenér Jozef Rešetár.

Hradeckým Lvicím nestačily ani střelecké výkony Kristýny Čuperkové a Kateřiny Zeithammerové, které svorně nastřílely 19 bodů. A když s blížícím se koncem Brejchová navýšila náskok Chomutova na osm bodů, byl duel rozhodnutý, Levhartice nakonce vyhrály 71:64.

„Výkon nebyl z naší strany povedený. Hra se nám rozpadla. V útočné fázi jsem měla pocit, že se nevidíme, spíš si překážíme a navíc jsme do toho nedaly správný pohyb. Když tohle sečtu a přidám k tomu fakt, že Chomutov byl výrazně lepší na doskoku, tak nemůžeme doufat v zázrak," řekla trenérka Romana Ptáčková.

Napravit domácí ztrátu budou mít hradecké basketbalistky v dalším kole velmi těžké. V sobotu 22. října se totiž představí na palubovce českého mistra a hegemona posledních let USK Praha (17.00).

Liga basketbalistek – 5. kolo:

Hradec Králové - Chomutov 64:71 (17:23, 31:34, 53:52)

Body: Zeithammerová 19, Čuperková 19, Effangová 10, Levínská 8, Matušková 5, Velichová 3 - Wynn-Pollardová 31, Fučíková 11, Satoranská 9, Brejchová 8, Kadlecová 7, Bartoňová 5. Rozhodčí: Baudyš, Scholzová, Pazourek. TH: 12/15 - 13/19. Trojky: 6:4. Fauly: 19:19. Doskoky: 37:52. Diváci: 150.