Lvice padly s USK 64:106 a zahrají si o třetí místo
6. dubna 2024

Žádné překvapení se nekonalo. Lvice podle očekávání končí v play-off ŽBL v semifinále. Stejně jako v loňské sezóně je vyřadily ve třech zápasech basketbalistky USK Praha. Třetí utkání semifinálové série se konalo na palubovce pražských šampiónek a ty jej ovládly 106:64.
Průběh byl pro favoritky z hlavního města celkem hladký. Už v první čtvrtině si vypracovaly slušný náskok, který v průběhu zápasu postupně navyšovaly. „Série dopadla podle očekávání. Dělaly jsme, co jsme mohly, snad jsme byly alespoň důstojnými soupeřkami. My se teď budeme soustředit na zápas o bronz,“ řekla v pozápasovém rozhovoru kapitánka Lvic Klára Vojtíková.
Hradecký tým své soupeřky pro boje o bronzovou medaili ještě nezná. A nedozví se je ani zítra, protože série mezi Žabinami a KP Brno má na programu teprve svůj druhý zápas. První utkání získaly Žabiny v poměru 76:66.
„Utkání jsme začaly dobře, chvíli jsme i vedli. Pak nám ale soupeř utekl, v obranné činnosti se nám nedařilo. Šedesát bodů za poločas mi přijde jako hodně. Jsem alespoň rád za útok, tam se nám dařilo. Bude nás teď zajímat boj o bronz,“ vracel se k dnešnímu zápasu s USK trenér Východočešek Miroslav Volejník.
V útoku dnes na hradecké straně řádilo duo Velichová – Effangová, které zapsalo dohromady 30 bodů. Slušná produktivita proti jednomu z nejlepších evropských celků dává Lvicím naději v bojích o bronz.
ŽBL – 3. zápas semifinálové série USK Praha - Hradecké Lvice 106:64 (34:16, 26:17; 20:17, 26:14) Bodování: USK Praha: Hofová 24, Magbegorová 24, Condeová 14, Přibylová 14, Saballyová 10, Voráčková 9, Vyoralová 7, Šípová 4 Hradecké Lvice: Velichová 16, Effangová 14, Čuperková 9, Havrylchyková 8, Vojtíková 6, Šubrtová 4, Zeithammerová 4, Leopoldová 3 |
Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: hradeckelvice.cz