Lvice překvapivě prohrály na Slovance 82:97, výhru řídila Levínská

16. prosinece 2023

Hradecké basketbalistky překvapivě prohrály v zápase 11. kola ŽBL se Slovankou Praha 82:97. Jedná se o první porážku Lvic ve vzájemném duelu skoro přesně po sedmi letech. Nejlepší hráčkou Slovanky byla Alžběta Levínská, která ještě loni hájila barvy hradeckého týmu. Překvapivá porážka už šestou v sezóně, po jedenácti odehraných kolech mají pouhých pět vítězství a nyní jsou šesté. Loňské semifinalistky play-off si tedy pod stromeček moc radosti nenadělily.

Po pohárovém postupu ve středu přišla studená sprcha. Hradecké Lvice prohrály v utkání 11. kola ŽBL se Slovankou po sedmi letech, kdy ve vzájemných duelech pouze vítězily. Naposledy se pražskému týmu podařilo Lvice zdolat 12. prosince 2015. Jen pro představu, v té době ještě oblékal dres LA Lakers legendární Kobe Bryant.

Největší trápení způsobovalo Lvicím ofenzivní počínání včerejších soupeřek. Celkem pět hráček Slovanky nastřílelo přes 15 bodů, což je unikátní. Nejvíce jich posbírala bývalá basketbalistka Lvic Alžběta Levínská, které se povedlo zapsat 19 bodů. K tomu přidala 8 doskoků a 4 asistence. Na druhé straně byly nejlepšími hráčkami Kateřina Zeithammerová s 22 body a Pamela Effangová s 15 body.

Hradecké družstvo začalo ztrácet už v první čtvrtině. Soupeřkám se dařilo konzistentně skórovat a Lvice jako by nedokázaly držet tempo. Slovance tam padalo opravdu všechno od první do poslední minuty. V poločase vedly Pražanky už o 13 bodů a nic nenasvědčovalo tomu, že by se průběh utkání měl měnit. To se také nestalo, a tak si Lvice připsaly šestou ligovou porážku z 11 zápasů. V tabulce jsou svěřenkyně trenéra Bálinta stále šesté.

V lednu čekají Lvice tři ligové zápasy. Nejprve pojedou do Prahy odehrát utkání s mistrovským USK, poté budou pokračovat ve venkovní šňůře v hlavním městě republiky se Slavií a nakonec doma vyzvou Brandýs nad Labem.