Lvice se rvaly, ale ani podruhé Žabiny neporazily

28. března 2022

Ani na druhý pokus basketbalistky Sokola Hradec Králové neporazily v semifinále play off Žabiny Brno. Lvice podaly na domácí palubovce lepší výkon než v prvním utkání, přesto po vyrovnaném průběhu prohrály 61:76. Nepomohlo jim 26 bodů nejlepší střelkyně zápasu Pamely Therese Effangové. Ve čtvrtek se hraje na jihu Moravy třetí zápas a Východočešky budou odvracet vyřazení.

První zápas semifinále play off Ženské ligy basketbalistkám Sokola Hradec Králové v brněnské hale Rosnička nevyšel, prohra 55:76 byla vysoká. Ve druhém pondělním utkání na domácí půdě Lvice hodlaly svůj výkon proti Žabinám napravit a povedlo se jim to, leč opět nevyhrály. Po prohře 61:76 budou ve čtvrtek 31. března v Brně ve třetím utkání usilovat a pokračování série.

V bouřlivé kulise domácí haly na Eliščině nábřeží se hradecké hráčky pustily do brněnského soupeře s vervou. Dařilo se jim rozbíjet organizovanou obranu Žabin a také si vytvářet prostor pro trojkové pokusy. S favoritem držely krok.

Po první čtvrtině prohrávaly 17:23, ale v druhé desetiminutovce se rozstřílela Pamela Therese Effangová (13 bodů), která se nakonec stala s 26 body nejlepší střelkyní zápasu, a první poločas Lvice končily jen s dvoubodovým mankem (33:35).

„Hradec na nás nastoupil se svojí tvrdou hrou a my se s tím nedokázaly ze začátku vypořádat. Po poločase jsme dokázaly na tuto tvrdou hru zareagovat a přistoupit. Pak už tento agresivní souboj probíhal na obou stranách a zaslouženě jsme z toho vyšly vítězně my," uvedla Michaela Vacková, nejlepší střelkyně Brna.

Po přestávce pokračoval dramatický a tvrdý basketbal. Domácí Sokol šel dokonce do vedení (40:38), ale Žabiny si zase bodový náskok vzaly na svoji stranu. Po třetí části Lvice ztrácely osm bodů (58:50).

V závěrečných deseti minutách se domácí hráčky, kterým nahrával větší počet faulů podkošových opor Brna, dostaly na dostřel pěti bodů (55:60), jenže zkušené soupeřky i přesto znovu odskočily a až do konce zápasu už Lvice svoji ztrátu pod deset bodů nedostaly. Nakonec po boji padly 61:76.

„Oproti prvnímu utkání bylo vidět, že jsme do zápasu daly více energie a takového toho chtění, přesto to nestačilo. Bohužel se nikdo nepřidal k Pamele Therese Effangové, které to dnes padalo. Naše snaha nestačila, Žabiny byly lepší," přiznala hradecká trenérka Romana Ptáčková.

Hradecké basketbalistky tak prohrávají v sérii hrané na tři vítězné zápasy 0:2. Třetí utkání semifinále play off se hraje ve čtvrtek 31. března v Brně (16.00).

ŽBL - semifinále play off, 2. zápas:

Sokol Hradec Králové - Žabiny Brno 61:76 (17:23, 33:35, 50:58). Body: Effangová 26, Čuperková 14, Bolardtová 5, Marečková 5, Vojtíková 5, Fišerová 2, Matušková 2, Levínská 2 - Vacková 20, Záplatová 11, Grigalauskytéová 10, Hamzová 8, Kopecká 8, Vondráčková 7, Holmesová 8, Jurčenková 4, Šoukalová 2. Rozhodčí: Hošek, Perlík, Pazourek. Trojky: 7:9. Trestné hody: 18/12 - 24/15. Fauly: 25:23. Doskoky: 37:47. Diváci: 200. Stav série: 0:2.