Lvice v omlazené sestavě nestačily na USK, Pražanky je přemohly 48:95

3. dubna 2024

Královéhradecké basketbalistky prohrály první semifinálový zápas play-off ŽBL s USK Praha 48:95. Favorizovaný tým si vytvořil náskok už v prvním poločase, po kterém vedl už o téměř 40 bodů. Ve druhé půli se Lvice, jež hrály bez velkého množství zraněných nebo unavených opor, výrazně zlepšily a držely s favoritkami krok. I tak si ale celek z hlavního města došel pro suverénní výhru a ujal se vedení v sérii 1:0.

Hradecké Lvice neměly po velmi napínavé sérii se Slavií Praha prakticky žádný čas na odpočinek. Ani ne 48. hodin po dohrání prvního pátého duelu čtvrtnále play-off nejvyšší české basketbalové soutěže musely na palubovku znovu. Tentokrát na ně čekalo deset nejtěžších možných soupeřů – USK Praha. A zápas dvou tradičních celků dopadl podle očekávání.

‚‚My jsme trošku emočně vyždímaní po té sérii se Slávií. Dneska to bylo vidět. Chybělo nám nasazení. Jsme se, že tuhle sérii si zase zahrají holky, které tu minulou sérii nehrály. Výsledek dopadl tak, jak dopadl. Mě tam mrzelo hlavně to nasazení v prvním poločase. Ve druhém už se to trošku zlepšilo. I naše pivotky měly zdravotní problémy, takže my to bereme jako přípravu na další sérii," okomentoval první zápas semifinálové série trenér Lvic Miroslav Volejník.

Hradeckému stratégovi chyběly tři hráčky, a to Čuperková, Vojtíková a Pokorná. Příležitost dostaly naděje hradeckého týmu, mezi něž se řadí i Anna Brožová. ‚‚Nehrálo hodně starších a zkušenějších hráčů, takže jsme dostali příležitost my mladé a za to jsme moc rádi. První poločas byl příšerný, USK nám dávalo samostatné nájezdy. My jsme neměli energii, ani správný přístup k zápasu. Ve druhé polovině jsme začali více bojovat a už to bylo lepší,“ řekla o včerejším utkání mladá basketbalistka.

Rozdíl mezi výkonem Lvic v prvním a druhém poločase byl markantní. Zatím co první půli prohrály Východočešky o 38 bodů, v té druhé byl rozdíl pouhých devět. Velkou zásluhu na tom měla Charlotte Velichová, která byla nejlepší střelkyní Hradce už v druhém zápase v řadě. Talentovaná basketbalistka zapsala během měření sil s pražským gigantem 15 bodů. Hranici 10 bodů pokořila ještě Effangová (14) a Vlčková (10).

Druhé semifinále odehrají Lvice zítra od 15 hodin na Eliščině nábřeží.