23.3ºC

Naděžda

Lvice vedly jen v úvodu. Potom už jasně kraloval mistr

22. října 2022

Bez šance. Basketbalistky Sokola Hradec Králové prohrály v 6. kole Ženské na palubovce obhájce titulu USK Praha 43:111. Lvice, které navíc nastoupily v nekompletním složení, nad obrovským favoritem vedly jen v úvodu, potom už se projevila síla soupeře.

Souboj s mistrovským celkem začaly basketbalistky Sokola Hradec Králové v hale Královka nebojácně, trefily se Kateřina Zeithammerová a dvakrát Kristýna Čuperková, s 18 body nejlepší střelkyně týmu v utkání, a Lvice nad USK Praha vedly 4:2 a po chvíli 6:4. Potom už se začala rozjíždět domácí mašina, která první čtvrtinu vyhrála 35:9 a rozhodla o osudu utkání.

V domácím dresu vynikala především španělská rozehrávačka María Condeová, autorka 28 bodů. Hradecké Lvice sehrály další povedenou pasáž až ve třetí čtvrtině, kdy nastřílely dvanáct bodů a desetiminutovku prohrály jen rozdílem devíti bodů, ale ztráta na domácí už byla obrovská (86:32).

Východočešky, které nastoupily bez zraněných hráček a s několika dorostenkami, na dominující obhájkyně titulu nestačily, hráčky USK držely rychlé tempo hry včetně obrany, donutily Lvice k 24 ztrátám a přeskákaly je v poměru 73:25.

„Dnešní zápas nemá snad ani cenu z basketbalového pohledu hodnotit. Přijely jsme téměř s dorosteneckou sestavou, pouze s dvěma zkušenými hráčkami, které nemohly stačit na USK Praha,“ uvedla trenérka Romana Ptáčková.

Liga basketbalistek – 6. kolo:

ZVVZ USK Praha – Sokol Hradec Králové 111:43 (35:9, 65:20, 86:32)

Branky: Condeová 28, Vukosavljevićov 17, Thomasová 13, Sklenářová 13, Hempeová 12, Jonesová 7, Halátková 6, Oblaková 4, Wrzesińskiová 4 – Čuperková 18, Zeithammerová 9, Effangová 5, Brožová 4, Bolardtová 3, Leopoldová 2, Matušková 2. Rozhodčí: Komprs, Peterková, Renc. TH: 25/15 – 7/4. Trojky: 8:3. Fauly: 14:22. Doskoky: 73:25.