23.3ºC

Naděžda

Lvice vstup do semifinále nezvládly. Žabiny kralovaly

25. března 2022

Basketbalistky Hradce Králové vstoupily do semifinále play off Ženské ligy neúspěšně. Lvice první utkání série prohrály na palubovce Žabin Brno 55:76. Moravský tým si rozhodující náskok vytvořil už v první polovině zápasu. „Jsem hodně rozzlobená na to, jak jsme nezvládaly souboje pod košem,“ rozčilovala se trenérka Romana Ptáčková.

Zatímco v základní části Ženské ligy i v Českém poháru basketbalistky Hradce Králové sehrály se Žabinami Brno vyrovnané zápasy, byť prohrály, ale v semifinále play off se nekonalo ani žádné drama.

Lvice sice začaly dobře, když se za tři body trefila Martina Pokorná, ale to bylo vše. Domácí Žabiny šňůrou devíti bodů rázně vykročily k vedení a už v prvním poločase si vytvořily dostatečný náskok. Před přestávkou vedly o 26 bodů (50:24).

„Žabiny ukázaly svoji sílu v první čtvrtině. My jsme působily hodně zakřiknutým dojmem a jsem hodně rozzlobená na to, jak jsme nezvládaly souboje pod košem na obranném doskoku. Žabiny měly asi čtrnáct útočných doskoků za první poločas, a to je šíleně vysoké číslo. I když tam mají jasnou převahu, výškovou i silovou, tak jsme v těchto prostorech měly zbytečně hodně oken, kdy jsme byly nedůsledné,“ zlobila se hradecká trenérka Romana Ptáčková.

Ve zbytku zápasu se Lvice herně trochu zlepšily, ale nestačilo to. Brňanky, které na doskoku vládly v poměru 61:35, nakonec v poklidu dokráčely k první výhře v semifinálové sérii. „Musíme si to rozebrat. Pokud bychom takto chtěly hrát, výsledky budou vypadat podobně,“ dodala Romana Ptáčková.

Druhý zápas série se hraje v pondělí v Hradci Králové (18.00).

ŽBL – semifinále play off, 1. zápas:

Žabiny Brno – Sokol Hradec Králové 76:55 (23:13, 50:24, 67:41). Body: Záplatová 15, Holmesová 14, Vacková 14, Grigalauskyté 10, Hamzová 7, Vondráčková 7, Jurčenková 6, Stoupalová 3 – Velichová 13, Matušková 10, Marečková 9, Čuperková 8, Pokorná 8, Effangová 4, Bolardtová 3. Rozhodčí: Kapaňa, Karafiát, Hecl. Trojky: 8:8. Trestné hody: 17/12 – 14/10. Fauly: 16:17. Doskoky: 61:35. Diváci: 104.