Lvice vybojovaly mečbol. Ve čtvrtek chtějí v Chomutově sérii ukončit

15. března 2022

Basketbalistky Sokola Hradec Králové jsou krok od postupu do semifinále Ženské ligy. Lvice ve třetím utkání čtvrtfinále play off doma porazily po vyrovnaném boji Chomutov 60:51 a v sérii se ujaly vedení 2:1 na zápasy. Ve čtvrtek na palubovce Levhartic mohou souboj ukončit.

I třetí zápas čtvrtfinále play off Ženské ligy byl dramatický až do konce, byť tentokrát padlo z dosavadních zápasů nejméně bodů. Basketbalistky Hradce Králové, které táhly Pamela Therese Effangová, se 16 body nejlepší střelkyně zápasu, a Kristýna Čuperková, jenž zaznamenala o bod méně, přetlačily Chomutov v závěrečné čtvrtině a vyhrály 60:51.

První koš vstřelily chomutovské hráčky, ale bylo na to dlouhou dobu jejich poslední vedení, které jim Lvice dovolily. V zápase zpočátku moc úspěšných střeleckých pokusů nebylo, za prvních pět minut padlo po dvou koších na obou stranách, dvoubodový a tříbodový.

Od stavu 5:5 už byly hráčky Sokola o krok napřed, ale do většího trháku se nedostaly. První čtvrtinu vyhrály 17:10 zásluhou dvou úspěšných trojkových pokusů Michaely Matuškové.

Na začátku druhé desetiminutovky se Levharticím podařilo vyrovnat na 19:19, ale Lvice opět dokázaly uniknout na 28:19 a v poločase držely pětibodový náskok – 30:25.

Tým táhly Effangová a Čuperková

Po přestávce Lvice nezachytily chomutovský nástup, jmenovitě exhradecké Kateřiny Bartoňové, která vyrovnala na 30:30, a rozhořel se dramatický boj. Levhartice také na chvíli ochutnaly vedení, ale oba týmy se v tvrdě hraném zápase o těsný náskok přetahovaly.

„Levhartice svoji kůži nedaly zadarmo. Už před poločasem zvládly značně umazat náš náskok, co jsme si pracně vybudovaly, vše bylo otevřené," uvedla k průběhu zápasu Pamela Therese Effangová.

Právě hradecká kapitánka před koncem třetí čtvrtiny proměnila dva trestné hody a přetočila vedení pro domácí tým, který vedl o bod 44:43.

„Pro diváky to bylo výborné, napínavé a dynamické utkání. K vítězství nám napomohl fakt, že jsme Levhartice přeskákaly a také pro nás hrál i počet proměněných trestných hodů," vypíchla klíčové body Effangová, která měla spolu s Čuperkovou zásluhu na tom, že Lvice kousavého protivníka bodově setřásly.

Hradecké hráčky čtyři minuty před koncem zvýšily náskok na 56:49 a Levhartice začaly pomalu odpadat. V závěru už si Východočešky výhru vzít nenechaly jako v úvodním duelu série a zápas v poklidu dovedly do úspěšného konce – 60:51.

„Myslel jsem si, že utkání rozhodneme dřív, ale Chomutov pořád kouše a jeho hráčky fyzicky vydržely až do konce. Chtěli jsme zrychlit hru, což se nám v některých fázích dařilo, ale dneska jsme nebyli schopni se trefit za tři body, procento úspěšnosti bylo špatné. Je to škoda, protože jsme hráli v domácí hale, ale nakonec jsme zápas vybojovali a ve čtvrtek si jedeme do Chomutova pro další vítězství a ukončení série,“ uvedl po utkání Miroslav Volejník, šéf klubu a asistent trenérky Romany Ptáčkové.

Hradecké basketbalistky se ve čtvrtfinálové sérii play off ujaly vedení 2:1 na zápasy a ve čtvrtek v Chomutově mohou slavit postup do semifinále ŽBL. Utkání začíná v Městské hale v 18.30 hodin.

„Věřím, že v Chomutově rozhodne zkušenost a fyzická kondice obou družstev. Máme víc hráček na rotaci a myslím si, že v tomto směru bychom měli mít nad soupeřem navrch,“ předeslal Miroslav Volejník.

„Uděláme vše pro to, aby se ve čtvrtek slavil postup," doplnila kapitánka Pamela Therese Effangová.

ŽBL – čtvrtfinále play off, 3. zápas:

Sokol Hradec Králové – Levhartice Chomutov 60:51 (17:10, 30:25, 44:43). Body: Effangová 16, Čuperková 15, Matušková 8, Fišerová 6, Bolardtová 4, Marečková 4, Vojtíková 3, Šotolová 2, Pokorná 2 – Bartoňová 12, Reynoldsová 10, Kadlecová 9, Satoranská 8, Krejzová 5, Vorlová 4, Kučerová 3. Rozhodčí: Hošek, Hecl, Kovář. Trojky: 5:4. Trestné hody: 18/8 – 8/3. Fauly 15:20. Doskoky: 59:40. Stav série: 2:1 (70:85, 75:68, 60:51).