23.3ºC

Naděžda

Lvice zdolaly Slavii 80:71 a vynutily si rozhodující pátý zápas

29. března 2024

Královéhradecké basketbalistky porazili ve čtvrtém čtvrtfinále play-off ŽBL Slavii Praha 80:71. Díky domácí výhře si tým Miroslava Volejníka vynutil pátý zápas v sérii, který rozhodne o postupujícím do semifinále vyřazovacích bojů nejvyšší české soutěže. Velmi vyrovnaná a divácky atraktivní série tak dostane v neděli večer své rozuzlení. Skvělé individuální výkony si nechaly na čtvrtý zápas v záloze dvě opory Effangová se Zeithammerovou, společně nasázely více než polovinu bodů svého týmu.

Basketbalistky Hradce Králové si v dnešním čtvrtém čtvrtfinálovém zápase vyšláply na Slavii Praha a vynutily si tak rozhodující duel na půdě soupeřek. Nebývale vyrovnaná série se tak dočká velkého finále, které může opravdu dopadnout jakkoliv.

Lvice, nad kterými od začátku visela možnost konce letošní sezóny, do utkání vstoupily velmi dobře a ihned se ujaly iniciativy. Už během první čtvrtiny si vytvořily sedmibodový náskok, který stihly do poločasu o dalších pět bodů navýšit. Třetí čtvrtina Lvicím nevyšla podle představ, většinu náskoku v ní promarnily. Během závěrečné části se ovšem opět dostaly do sedla a tak se mohlo na Eliščině nábřeží slavit veledůležité vítězství.

Skvěle zahrály dvě největší opory hradeckého družstva v posledních sezónách Effangová a Zeithammerová. Prvně jmenovaná zapsala skvělých 26 bodů, což je její suverénně nejlepší výkon v dosavadním průběhu vyřazovacích bojů. Její kolegyně Zeithammerová si po slabším třetím zápase opět spravila chuť, tentokrát zatížila obroučku a síťku soupeřek o 16 bodových zápisů.

Fanouškům ženského basketbalu teď nezbývá nic jiného než netrpělivě čekat na neděli, kdy se vše na palubovce Slávistek rozhodne. Lvice by se jistě po roce opět rády podívaly do semifinále play-off.