Mountfield jede! Čtvrtá výhra v řadě se zrodila na ledě Chemiků

10. října 2021

Hokejisté Hradce Králové se vyšvihli na druhé místo tabulky. Pomohlo jim k tomu nedělní vítězství v Litvínově. Hráči Mountfieldu zvítězili 4:3, přestože v utkání museli dohánět dvoubrankovou ztrátu. Otočit výsledek se hostům podařilo díky dvěma střelcům – Radkovi Smoleňákovi a Jordannu Perretovi.

Podeváté v řadě slavili hradečtí hokejisté výhru nad Litvínovem. Zajímavostí bylo, že v sestavě Mountfieldu se objevil šestnáctiletý útočník Pavel Šimek a aktuálně statisticky nejlepší gólman nejvyšší soutěže Štěpán Lukeš čelil v zápase staršímu bratrovi Františkovi.

Mountfield začal skvěle. Už po 25. vteřinách skóroval po přihrávce Fina Ahti Oksanena, který se posunul do první formace, kapitán Radek Smoleňák. Domácí Chemici potom ale třemi góly Straky, Zdráhala a Estephana výsledek otočili, přičemž dvakrát se trefili v přesilovce.

Hradci se však povedl fantastický obrat, ke kterému ještě ve druhé třetině zavelel Jordann Perret. Ve třetí třetině využil přečíslení Východočechů svým druhým gólem Radek Smolenák a o 82 sekund později také podruhé v utkání skóroval Jordann Perret, který tečoval střelu Jergla.

Hradecký Mountfield si připsal deváté vítězství v sezoně a na vedoucí Mladou Boleslav, která má však odehráno o utkání více, ztrácí dva body. Jako dalšího soupeře vyzve mančaft trenéra Martince v pátek doma Vítkovice. Bude z toho pátá výhra v řadě?

Ohlasy trenérů

Vladimír Országh (Litvínov): „Hned v prvním střídání jsme dostali gól a nějaký čas nám trvalo, než jsme se s tím vyrovnali. Pomalu jsme hru vyrovnali, ve druhé třetině odskočili na 3:1, ale soupeř nám dnes dal tři góly z tečí a z dorážek, kde byl daleko důraznější než my. Je to druhý domácí zápas, ve kterém jsme ztratili dvoubrankové vedení a nemáme body. Musíme se z toho oklepat a začít vyhrávat i doma.“

Ladislav Čihák (Hradec Králové): „Měli jsme dobrý vstup do utkání. Prvních deset minut bylo z naší strany relativně slušných. Druhá třetina byla jasně pro Litvínov, vypadli jsme z tempa, z rytmu. Před třetí třetinou jsme věděli, že musíme zlepšit forčeking a hlavně důraz v obranném pásmu. Ukončovat souboje, získávat puky, aby soupeř neměl optickou převahu. Podařilo se nám to. Dali jsme ošklivé góly, které rozhodují.“

HC Verva Litvínov – Mountfield HK 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Góly a asistence: 11. Straka (Irving, Kudrna), 25. Zdráhal (Stehlík, Gerhát), 28. Estephan (Stříteský, Irving) – 1. Smoleňák (Oksanen), 32. Perret (Gaspar, Jergl), 47. Smoleňák (Cingel), 49. Perret (Jergl, Kevin Klíma).
Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Lederer, Rožánek.
Vyloučení: 3:3, navíc Irving – Perret 5 min. Využití: 2:0.
Diváci: 2663.
HC Verva Litvínov: Godla – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, Demel, Kolář, Zeman – Straka, Gerhát, Jarůšek – Kudrna, Estephan, Zdráhal – Pospíšil, Hübl, F. Lukeš – Stehlík, Latta, Havelka.
Mountfield HK: Š. Lukeš – Nedomlel, Blain, Gaspar, Pavlík, Kalina, McCormack, Šalda – Smoleňák, Cingel, Oksanen – Lev, Lalancette, Orsava – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Pilař, Koukal, Šimek.