Mountfield moc Rytíře nepotrápil a poprvé v sezoně nebodoval

25. září 2022

Po dvou výhrách hokejisté Hradce Králové prohráli. Mountfield ve 4. kole extraligy podlehl na ledě Kladna těsně 1:2, když poprvé v sezoně nebodoval. Naopak domácí Rytíři zapsali druhou výhru a na druhý pokus se poprvé radovali na svém nově zrekonstruovaném stadionu. Oba góly vítězů vstřelil útočník Matěj Beran, v dresu Východočechů se prosadil pouze Lukáš Cingel.

Hokejisté Hradce Králové, kteří nastoupili bez obránce Filipa Pavlíka a útočníka Kellyho Klímy, chtěli natáhnout minisérii dvou výher, ale nevyšlo to. Rytíři se hned v úvodu vydali na zteč hradecké branky, kterou strážil Henri Kiviaho, a jako první zahrozil domácí kapitán Plekanec v přesilové hře.

Na druhé straně kladenský gólman Bow zneškodnil akci Jakuba Lva i zakončení Kevina Klímy v přečíslení. Při vyloučení posledně jmenovaného a Bohumila Janka měli Rytíři dlouhou početní výhodu pěti proti třem a posléze se dočkalo gólu, když Dotchinovu střelu od modré čáry tečoval před brankou Matěj Beran.

Ve druhé třetině se o vyrovnání marně pokoušeli Lalancette a Okuliar, která se pokusil vyzrát na Bowa i podruhé, ale ani tentokrát neměl střelecké štěstí. Podobně si počínal i Zachar.

A tak udeřilo na druhé straně. V polovině zápasu Filip našel zpoza branky Berana, který dal svůj pátý gól v sezoně. V úvodu třetí části se ještě slovenský útočník Lukáš Cingel zastřeloval, ale dvanáct minut před koncem už hradecký forvard snížil, když při Michnáčově trestu dorazil puk do sítě.

Deset minut před koncem se zranil hradecký obránce Gaspar, který si poranil při souboji u mantinelu nohu a opustil led na nosítkách. Následně Mountfield přestál šanci Zikmunda a při střele Melky je zachránila tyč. Hosté vyrovnání nedocílili ani při power play. Po ukočení zápasu ještě došlo na několik potyček.

Hlasy trenérů:

Jiří Burger (Kladno): „Chtěl bych dnes naše kluky hodně pochválit, jak k zápasu přistoupili, jak ho odbojovali a byli obětaví. Věděli jsme, že proti nám stojí obrovsky kvalitní soupeř. Jsme spokojení, že se Matěj (Beran) rozstřílel. Góly zatím dává a budeme doufat, že mu to vydrží co nejdéle."
Petr Svoboda (Hradec Králové): „V první třetině to bylo hodně rozkouskované. Bylo tam hodně přesilovek a pro nás hodně oslabení. Myslím si, že první dvě třetiny jsme tady nebyli. Neměli jsme pohyb, prohrávali jsme osobní souboje a Kladno jasně dominovalo. Dalo nám gól v přesilovce, pak jsme udělali ve druhé třetině chybu v osobních soubojích. Ty jsme dnes prohrávali hodně. Od nás nějaké měřítko měla až třetí třetina, kdy jsme měli tlak. Trošku jsme to zjednodušili, ale bohužel už se nám to nepodařilo dotáhnout do nějakého většího závaru a tlaku, aby se nám podařilo srovnat."

Hokejová extraliga - 4. kolo:

Kladno - Hradec Králové 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. M. Beran (Dotchin), 31. M. Beran (Filip) - 48. Cingeľ (Ščerbak, Lev).
Rozhodčí: Hejduk, Ondráček - Klouček, Hnát. Vyloučení: 7:9, navíc Dotchin, Sotnieks - Lev, Rymsha všichni 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 4003.
HC Rytíři Kladno: Bow - Dotchin, Slováček, Sotnieks, Ticháček, Babka, Cibulskis - Kubík, Plekanec, Brodecki - M. Procházka, Klepiš, Michnáč - Filip, Zikmund, M. Beran - O. Bláha, Indrák, Melka. Trenér: O. Vejvoda.
Mountfield HK: Kiviaho - Blain, Kalina, McCormack, Jank, Gaspar, Nedomlel, Rymsha - Okuliar, Zachar, R. Pavlík - Lev, Cingeľ, Pajer - Ščerbak, Lalancette, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Štohanzl. Trenér: T. Martinec.

Další výsledky:

Liberec - Brno 2:3 po sam. náj., Sparta - Plzeň 3:2, třinec - Vítkovice 3:5, Pardubice - Mladá Boleslav 2:3 po prodl., Karlovy Vary - Olomouc odloženo.

1. Olomouc 3 3 0 0 0 8:2 9
2. České Budějovice 4 3 0 0 1 15:10 9
3. Pardubice 3 1 2 0 0 13:8 7
4. Vítkovice 3 2 0 1 0 9:7 7
5. Mladá Boleslav 3 2 0 0 1 10:5 6
6. Liberec 3 0 3 0 0 9:6 6
7. Hradec Králové 3 1 1 1 0 7:6 6
8. Kladno 3 1 0 2 0 10:10 5