Středa

12. března 2025

Nyní

15.2ºC

Zítra

10.6ºC

Svátek má

Řehoř

Muž sedl za volant s pervitinem v krvi a sedmi zákazy řízení. Skončil ve vazbě

13. února 2025

Zákaz řízení platný do roku 2032 ani pervitin v krvi nezabránil 36letému muži, aby v úterý dopoledne opět usedl za volant. Recidivistu zastavili hradečtí policisté na Pražské třídě a orientačním testem zjistili, že i tentokrát byl pod vlivem drog. Muž nakonec skončil ve vazbě, policisté totiž nechtěli riskovat, že na silnici vyjede znovu. Za maření výkonu úředního rozhodnutí mu u soudu hrozí dva roky vězení.

Policejní hlídka zastavila vozidlo Opel Astra v úterý kolem deváté hodiny ranní na Pražské třídě v Kuklenách. Řidiče podrobila dechové zkoušce a orientačnímu testu na drogy. Ten ukázal přítomnost amfetaminu a metamfetaminu.

"Muž, který je uživatelem pervitinu, nikdy neměl řidičský průkaz a na svém kontě má sedm zákazů řízení. První obdržel již v roce 2007, a jelikož byl od té doby několikrát ve vězení , zákaz řízení má od té doby nepřetržitě s platností v současné době až do roku 2032," uvedla mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová a dodala, že pod vlivem drog byl muž chycen za volantem naposledy před dvěma týdny.

Vzhledem k tomu, že 36letý muž všechny zákazy opakovaně ignoroval, rozhodli se tentokrát kriminalisté navrhnout jeho vzetí do vazby. Soud tento návrh akceptoval. „Muž byl obviněn z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Hrozí mu až dva roky odnětí svobody,“ dodala Kormošová.

(tz, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Archiv Salonků