23.3ºC

Naděžda

Na úvod přípravy prohra. Hradec v kombinované sestavě nestačil na Kolín

11. srpna 2023

Po dvou letech znovu zahájili hradečtí hokejisté přípravné zápasy s partnerským Kolínem, který nastupuje v první lize. A ani v druhém případě Mountfield nezvítězil. V kombinované sestavě, kdy byl dokonce na tento zápas Kolínu propůjčen například Radek Smoleňák, Hradec nejprve dotahoval, poté se gólem Patrika Marcela dokonce dostal i do vedení 4:3, avšak povedený závěr a hattrick Petra Moravce zajistil Kolínu výhru 6:4.

Hned první třetina nabídla gólové hody. Přestože mohl Okuliar v oslabení z úniku poslat Hradec do vedení, neuspěl a první branku utkání zapsali Kozlové. V polovině páté minuty ujeli dva na jednoho a Petr Moravec překonal Sajdla střelou okolo vyrážečky.

Pro domácí pak bylo ještě hůře na začátku 11. minuty, kdy si do střelecké pozice mezi kruhy vyjel právě Radek Smoleňák a prostřelil hradeckého gólmana mezi betony.

Gólové hody pokračovaly a za Lvy snížil na začátku 12. minuty Michael Gaspar, Kolín ale znovu odskočil do dvoubrankového vedení zásluhou Stanislava Vrhela, a to po necelé minutě a půl od kontaktního gólu Mountfieldu. Střelecky bohatou třetinu uzavřel v čase 17:04 Okuliar od modré a do kabin se tak šlo za stavu 3:2 pro hosty.

Do druhé třetiny vstoupili Hradečtí výrazně aktivněji a měli hned několik šancí, Zachar například nedotáhl do konce brejkovou situaci. Srovnání přesto přišlo, první trefu v letošním ročníku zapsal na konci 28. minuty Jan Eberle, když rychle objel branku a Vomáčka nestihl zareagovat.

Poprvé do vedení se pak Lvi dostali na začátku 32. minuty, kdy Patrik Marcel od modré prostřelil všechno před sebou.

Jenže stav 4:3 nevydržel dlouho. V hlavní roli byl opět Petr Moravec, který zakončil gólem již druhé přečíslení, do nějž se dostal. Kolín mohl dokonce strhnout vedení znovu na svou stranu, nevyužil ale přesilovku 5 na 3.

Ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že zápas poputuje do prodloužení či nájezdů. Poslední pětiminutovku ale Kolín ovládl. Opětovné vedení Středočechů zařídil třetím gólem v zápase Petr Moravec během přesilové hry, domácí poté zkusili zariskovat, leč při hře bez brankáře Matěj Pinkas zpečetil výhru Kolína 6:4.

Ohlasy trenérů:

Peter Frühauf (Mountfield HK): Prohráli jsme, takže hodnocení nelze vnímat pozitivně. Jsme v nějakém procesu, odehráli jsme první zápas přípravy. Ale to nás neomlouvá. Začali jsme vlažně, v tom duchu nás i karma na závěr vytrestala výsledkem. Nemohli jsme očekávat, že sem přijede náš partnerský tým a odevzdá nám to. Chlapci se chtěli proti hlavnímu týmu vytáhnout. A tak to i v první třetině vypadalo, my už pak jen doháněli. Trochu jsme urazili karmu, byli jsme laxní a výsledek je takový, jaký je. Je to ale dobrá facka na začátek, myslím si, že pak nyní budeme pracovat ještě tvrději. Před dalším zápasem je to ale výstraha.

Jan Šťastný (SC Marimex Kolín): V první třetině na nás bylo znát, že jsme měli zápas se Slavii, takže jsme byli trochu rozehranější. Měli jsme dobrý vstup do první třetiny, rychle jsme dali dva góly. Postupem času se ukazovala kvalita domácích. A i když jsme měli trošičku štěstí, tak jsme utkání nějakým způsobem zvládli. Celkově to bylo hodně ofenzivní, na obou týmech bylo vidět, že jsou v plné zátěži. Pro naše kluky je to výborná zkušenost – zahrát si s vicemistry extraligy. Věřím, že viděli, jak se hraje velký hokej a výhra jim dodá motivaci. Když na sobě budou pracovat, do budoucna hradecký dres obléknou. Pro nás je to povzbuzení do práce, jsme rádi za každou výhru. Musíme dál pracovat, nelétat v oblacích a připravit se na sezonu.

Přípravný zápas - pondělí 10. srpna, ČPP Aréna

Mountfield HK vs. SC Marimex Kolín 4:6 (2:3, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Gaspar, 18. Okuliar, 28. Eberle (Marcel), 32. Marcel – 5. Moravec (Ouřada), 11. Smoleňák, 13. Vrhel, 35. Moravec (Kolmann), 55. Moravec, 58. Pinkas. Vyloučení: 7:3.
Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1301.

Sestavy:

Mountfield HK: Sajdl (31. Tichý) – Gaspar, Freibergs, Kalina, Marcel, Pavelka, F. Pavlík – Eberle, Miškář, Šťastný – Perret, Lalancette, Jasper – Okuliar, Tamáši, Jergl – R. Pavlík, Pilař, Zachar.

Kolín: Vomáčka – Pinkas, Kolmann, Piegl, Němec, Hampl, Naar, Sýkora – Smoleňák, Chalupa, Lang – Vrhel, Moravec, Ouřada – Dlouhý, Koukal, Pajer – Síla, Morong, Matěj Beneš.