Návrat fanoušků do domácí arény Mountfield zpříjemnil výhrou

17. září 2021

Návrat fanoušků do domácí arény Mountfield zpříjemnil výhrou 2 snímků
Po bezmála roce si hokejisté hradeckého Mountfieldu zahráli extraligový zápas v ČPP aréně před svými fanoušky. A domácí premiéra letošního ročníku svěřencům Tomáše Martince vyšla. Ve 4. kole porazili Karlovy Vary 3:2, když základ k výhře položili dobrým nástupem do utkání. V aktuální tabulce jsou Hradečtí na páté příčce.

Lvi proti soupeři ze západu Čech navázali na úspěch proti Kladnu. Domácí hokejisté začali aktivně a v první třetině soupeře prakticky k ničemu nepustili. Hned ve 4. minutě rychlý vpád do útočného pásma vyřešil Cingel zpětnou přihrávkou do tandemu McCormackovi a ten vyslal parádní projektil pod horní tyčku.

Do dvougólového vedení odskočili Lvi využitou přesilovkou, kdy za zády gólmana Novotného skončilo nahození McCormacka, které se otřelo o Orsavu.

Hosté se do hry dostali až v závěru úvodní třetiny, kdy hráli přesilovku. Paradoxně skórovat se jim podařilo však až v oslabení na začátku druhé části, kdy po úniku po křídle skóroval přesnou střelu Vondráček – 2:1.

Ač byli domácí Lvi stále střelecky aktivnější, hra se vyrovnala. I proto se jako důležitá ukázala branka Blaina 78 vteřin před koncem druhé třetiny, kterou musel potvrdit videorozhodčí.

V zápase bylo video v akci ještě jednou. V 51. minutě tentokrát kontrolovalo útočnou akci Západočechů. Parkonnen vypálil od modré a tečí skóroval Rachůlnek. Gól platil a domácí hokejisté museli o druhou výhru v sezoně bojovat až do konce.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Ladislav Čihák, trenér Mountfield HK
Chtěli jsme vstoupit do utkání aktivně, což se nám dařilo. Dostávali jsme puk za obranu, vyhrávali osobní souboje na zadních mantinelech, zaslouženě jsme šli do vedení 2:0. Soupeřův gól na 2:1 mě mrzí, to by se nám nemělo stávat. Viděli jsme rychlý a vyrovnaný hokej. Za stavu 3:1 se Vary nevzdaly, snížily na 3:2. Kluky musím pochválit, že si to odbránili. Nechtěli jsme hlavně propadat a poslat soupeře do brejku nebo přečíslení. To se nám v závěru podařilo, zvládli jsme to dobře. Jsem rád, že jsme doma uhráli tři body s tak těžkým soupeřem. Atmosféra na zápase byla skvělá, diváci si to užili.

Tomáš Mariška, trenér Energie Karlovy Vary
Dnes jsme viděli rychlý a bruslivý hokej z obou stran. Domácí měli výrazně lepší vstup do ukání, byli rychlejší a silnější v osobních soubojích. Zaslouženě se ujali vedení 2:0, a to byl klíč k tomu, že jsme dnes nezískali body. Tak silné mužstvo jako je Hradec nemůžeme pustit do dvoubrankového vedení. Sice jsme se dokázali vrátit do utkání na 2:1 a na 3:2, ale už se nám to nepodařilo přetlačit.

MOUNTFIELD HK - HC ENERGIE KARLOVY VARY 3:2
Fakta - branky a nahrávky: 4. McCormack (Cingel, Smoleňák), 13. Orsava (McCormack, Oksanen), 39. Blain (Lev, Orsava) - 21. Vondráček (Černoch, T. Havlín), 50. T. Rachůnek (Parkkonen, Plutnar). Rozhodčí: Kubičík, Mrkva - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 27:24. Diváků: 3 023. Třetiny: 2:0, 1:1, 0:1.
Sestavy - Mountfield HK: Lukeš - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Kalina, Jank - Jergl, Cingel, Smoleňák - Orsava, Lev, Perret - Oksanen, Lalancette, R. Pilař - Kelly Klíma, Koukal, Kevin Klíma. Trenéři: T. Martinec, Čihák a P. Svoboda.
HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Parkkonen, Pulpán, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, M. Rohan - Flek, Hladonik, T. Rachůnek - O. Beránek, Kulich, Průžek - Kohout, Černoch, Osmík - Vondráček, Miškář, Redlich. Trenéři: Pešout a Mariška.

Další výsledky 4. kola extraligy:
Brno - Pardubice 3:2, Sparta - Třeinec 4:7, Plzeň - M. Boleslav 2:4, Liberec - Kladno 3:2, Č. Budějovice - Olomouc 5:2, Zlín - Vítkovice 3:6.