23.3ºC

Naděžda

Nečekaný triumf ve dvouhře. Siniaková kralovala ve Slovinsku

19. září 2022

Tenistka Kateřina Siniaková získala na turnaji v Portoroži po více než pěti letech titul ve dvouhře na okruhu WTA Tour. Rodačka z Hradce Králové porazila v tříhodinovém finále 6:7, 7:6, 6:4 wimbledonskou vítězku Jelenu Rybakinovou z Kazachstánu. „Je ve mně spousta emocí, protože jsem tohle vítězství neočekávala," prohlásila šťastná vítězka.

Úspěšný rok zatím prožívá šestadvacetiletá tenistka Kateřina Siniaková, která týden poté, co společně s Barborou Krejčíkovou vyhrála US Open ve čtyřhře a zkompletovala kariérní Grand Slam, se na turnaji WTA Tour ve Slovinsku po více než pěti letech radovala z třetí singlové trofeje v kariéře.

Rodačka z Hradce Králové se v závěru turnaje v Portoroži musela vyrovnat s náročným programem. Kvůli dešti nemohla nastoupit v pátek ke čtvrtfinále, a proto v sobotu absolvovala dva duely a celkem pět setů. I přesto Siniaková zvládla fyzicky náročné nedělní finále, které se protáhlo na tři hodiny, a udolala 6:7, 7:6, 6:4 wimbledonskou vítězku Jelenu Rybakinovou z Kazachstánu.

„Ani nevím, jak jsem vyhrála, protože jsem byla hodně unavená. Jen jsem se prostě snažila bojovat o každý bod. Je ve mně spousta emocí, protože jsem tohle vítězství neočekávala," povídala šťastná Siniaková, která ve dvouhře triumfovala v roce 2017 v Šen-čenu a Bastadu.

Z Portorože si odvezla vítěznou trofej další česká tenistka Tereza Martincová, jež vyhrála čtyřhru spolu s Ukrajinkou Martou Kosťukovou.

A českou vítězku měl i druhý turnaj WTA Tour hraný tento týden. V indickém Čennaí vybojovali první titul kariéry sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová. Rodačka z Prahy ve finále porazila 4:6, 6:3 a 6:4 třetí nasazenou Magdu Linetteovou z Polska.