Nepovedená třetí čtvrtina stála Lvice zápas, KP podlehly 64:85

13. února 2024

Královéhradecké basketbalistky prohrály v utkání 16. kola ŽBL s KP Brno 64:85. Lvice už od začátku tahaly za kratší konec, nicméně se v poločase stále držely alespoň na dostřel. Třetí čtvrtka však Východočeškám hrubě nevyšla, prohrály ji 13:31. Brňanky tak Lvicím oplatily porážku z nedávného federálního poháru a Hradec porazily i v druhém vzájemném ligovém klání. Nejlepší střelkyní východočeského týmu byla Pamela Effangová s 19 body.

Lvice vstoupily do zápasu s týmem Králova Pole ve velmi dobrém rozpoložení. Podle toho vypadala i první čtvrtina, kdy ve velmi pohledném zápase držely s mírnými favoritkami krok. Už ve druhé části ovšem začal tým trenéra Bálinta trápit střelba a to se promítlo i na skóre – Brňanky odskočily na rozdíl 14 bodů.

„Soupeřky dnes hrály velmi dobře a kolektivně. To se nedá říct o naší hře, protože jsme už od začátku nedali do dostatečné energie, dělali jsme spoustu chyb a to se odráželo i úspěšnosti střelby. Po třetí čtvrtině jsme měli úspěšnost 20 procent, což je tristní,“ řekl o průběhu utkání zkušený trenér. Špatné vstupy do zápasů však v této sezóně pro Lvice krát nic neznamenaly, už často se jim podařilo soupeřky zaskočit ve druhé polovině utkání.

Tentokrát se však stal úplný opak. Lvice nezvládly třetí čtvrtinu, Brňanky naprosto dominovaly hře, díky čemuž se začal rodit opravdu nehezký výsledek pro východočeský tým. Reputaci si Lvice trochu zachránili v poslední čtvrtině, i tak ovšem padly na domácí půdě vysoko 64:85. ‚‚Dneska nefungovala týmová hra, ani v útoku ani v obraně. Nepůjčovaly jsme si míč, v obraně nebyl tlak na balón. V obraně jsme si nevypomáhaly. To, co nám fungovalo v Chomutově, tak dneska nefungovalo," smutnila po zápase kapitánka Lvic Klára Vojtíková.

Nejlepší střelkyní Hradce byla Pamela Effangová s 19 body. Nad desetibodovou hranicí už se z hradeckých hráček dostala pouze Charlotte Velichová, a to přesně deseti body. Další zápas Lvic je v plánu v neděli od 18 hodin na palubovce Ostravy.