23.3ºC

Naděžda

Novotný má první nulu v Hradci. Berani vypálili jen sedmkrát

6. února 2022

Hokejisté Hradce Králové splnili roli favorita, v utkání 50. kola extraligy porazili poslední Zlín 4:0 a upevnili si druhé místo v tabulce, na vedoucí Třinec ztrácejí čtyři body. Brankář Filip Novotný vychytal první čisté konto po svém příchodu do Mountfieldu. Berani na třicetiletého gólmana vyslali pouze sedm střel, čímž vytvořili neslavný rekord soutěže.

Hradečtí hokejisté začali souboj druhého celku s posledním Zlínem velice aktivně a po dvou a půl minutách Jakub Orsava z pravé strany propálil brankáře Michala Kořénka, které ovšem neměl čisté svědomí, puk mu proklouzl do sítě až příliš lehce.

Právě v brankovišti Berani řešili před utkáním problém, když viróza nepustila do hry oba gólmany Kašíka i Hufa, a tak chytal poprvé v sezoně mladík Kořének, jenž nastupuje za druholigový Hodonín.

Poté zahrozil i Zlín, v přesilovce po zakončení Zabusovse ale zasáhl brankář Filip Novotný, který po výměně z Karlových Varů za Štěpána Lukeše, nastoupil k druhému utkání v Hradci. Jeho protějšek Kořének pak zneškodnil dvě rány Lalancetta a nepřekonal ho ani střelec Ahti Oksanen, jenž napálil tyč.

Průběh zápasu pak zpestřila bitka Kellyho Klímy a zlínského kapitána Pavla Kubiše, po níž oba kohouti skončili na ledě. Když se situace uklidnila, tak utkání rozsekl domácí kapitán Radek Smoleňák, který se ze strany nádherně trefil pod horní tyč.

Po druhé brance Zlín odpadl, vůbec nebyl nebezpečný, měl dokonce pasáž, kdy dlouhých deset minut ani nevystřelil. Naopak Hradečtí se snažili výhru navýšit, pálili Smoleňák i aktivní Orsava, který v přečíslení neskóroval ani do odkryté branky. To samé se vzápětí "povedlo" Oksanenovi.

Další gól nebyl souzen Orsavovi, ale v posledních pěti minutách se přece jen hráči Mountfieldu prosadili, jmenovitě Graeme McCormack a Jordann Perret. Berani ve třetí třetině neohrozili Novotného ani jednou, třicetiletý brankář si tak připsal první vychytanou nulu v Hradci. Zlín s pouhými sedmi střeleckými pokusy výrazně přepsal dosavadní antirekord extraligy, který činil deset pokusů.

Hradečtí porazili Zlín poosmé v řadě, vyhráli čtvrtý z posledních pěti zápasů a upevnili si druhou příčku se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Třinec. Právě na led Ocelářů v pátek 11. února Mountfield vyrazí (17.00).

Hlasy trenérů:

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Jsme rádi za konečný výsledek, který vypadá jednoznačně, ale zápas byl dlouho otevřený. Na začátku jsme si pomohli rychlým gólem, ale potom jsme situace zbytečně přehrávali. Vytvořili jsme si dostatek šancí na to, abychom přidali další góly, jenže to se nám nepodařilo ani v přesilovkách. Určitě máme na čem pracovat, ale jsou to povinné body a my jsme za ně rádi.“

Luboš Rob (Zlín): „Jeli jsme do Hradce v roli posledního týmu. Rádi bychom hráli o body, ale Hradec je v tuhle chvíli nad naše síly a musíme se soustředit na jiné zápasy, kde bychom měli body sbírat. První třetina byla z našeho pohledu asi nejlepší, i když jsme ji prohráli 0:2. Druhá sice skončila bez branek, ale my jsme si nevytvořili žádnou šanci, pomalu ani střelu. Chtěli jsme se potom přiblížit nějakým gólem z ojedinělé střely nebo dorážky, ale to se nám nepovedlo a Hradec potvrdil jasné vítězství. Vyhrál zaslouženě.“

Hradec Králové - Zlín 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Orsava (Cingel, McCormack), 14. Smoleňák (Lev, Jergl), 56. McCormack (Ščerbak), 59. Perret.
Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík - Kajínek, Axman.
Vyloučení: 1:5, navíc Kelly Klíma - Kubiš oba 5 min. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).
Mountfield HK: F. Novotný - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, R. Pilař, McCormack, Jank, Šalda - Oksanen, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lalancette, Ščerbak - Orsava, Koukal, Cingel. Trenér: T. Martinec.
PSG Berani Zlín: Kořének - Gazda, M. Novotný, Suhrada, O. Němec, Ferenc, Kubiš, Hamrlík - Mallet, Claireaux, Honejsek - Zabusovs, Hejcman, Köhler - P. Sedláček, Makarenko, Okál - Karafiát, R. Veselý, Fryšara. Trenér: Jenáček.