O prohře Mountfieldu v Liberci rozhodl jediný gól

10. září 2021

První extraligový zápas nové sezóny hradeckým Lvům nevyšel. S Bílými Tygry na jejich ledě sice sehráli dramatickou partii, ale nedokázali vstřelit ani gól. Domácí rozhodli gólem zkušeného obránce Ladislava Šmída v úvodu druhé třetiny.

Utkání začali lépe Severočeši. Vyložené šance Faško-Rudáše a Jelínka ale zlikvidoval hostující gólman Štěpán Lukeš. Blízko ke vstřelení gólu měla při přesilovce hradecká dvojice Smoleňák - Oksanen, ale liberecký Kváča puk za svá záda nepustil. Na druhé straně pak Lukeš lapil gólové střely Grígera a Klepiše.

Jediný gólový moment nastal ve 23. minutě, jen chvilku poté, co Lvi ubránili oslabení. Na hrotu libereckého útoku se nečekaně objevil obránce Šmíd a blafákem obelstil gólmana Lukeše - 1:0. "Přišla tam dlouhá přihrávka na naši modrou čáru a dobré prohození v situaci dva na jednoho. Čekal jsem kličku do forhendu, ale on si to na poslední chvíli šikovně stáhl do bekhendu a já už tam nestačil natáhnout nohu,“ komentoval situaci pro klubový web Mountfieldu brankář Štěpán Lukeš.

Hradečtí se pak sice ještě víc tlačili do útoku, ale teč Smoleňáka ani střela Oksanena gólem neskončily.

Také ve třetí třetině se hrál v Liberci pohledný a dynamický hokej s šancemi na obou stranách. Gólmani ale všechny střely pochytali. Hradci v závěru nepomohla ani hra v šesti. "Liberec měl větší tlak do brány. Nám se nedařila žádná přihrávka přes osu, tak jsme to tam měli dorvat, ale to si domácí pohlídali,“ uznal Lukeš.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield HK 1:0
Fakta - branka a nahrávky: 23. Šmíd (Melancon, Filippi). Rozhodčí: Pražák, Pilný - Hynek, Gerát. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Střely na branku: 21:22. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0. Nejlepší hráči: Ladislav Šmíd - Štěpán Lukeš. Diváci: 4433.
Sestavy - Liberec: Kváča - Šmíd, Melancon, Vitásek, Rosandič, Derner, Ivan - Birner, Filippi, Ordoš - Záborský, Gríger, Zachar - Najman, Klepiš, Faško-Rudáš - Vlach, Jelínek, Rychlovský. Trenéři: P. Augusta a Jiří Kudrna.
Hradec Králové: Lukeš - Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Jank - Smoleňák, Cingel, Jergl - Perret, Lev, Orsava - Pilař, Lalancette, Oksanen - Kevin Klíma, Koukal, Kelly Klíma. Trenéři: T. Martinec, Čihák a P. Svoboda.

Další výsledky 1. kola extraligy:
Pardubice - Plzeň 4:0, Třinec - Č. Budějovice 4:0, Karlovy Vary - Brno 4:3, Zlín - Litvínov 2:4, Kladno - Vítkovice 1:2, Olomouc - M. Boleslav 3:2 po prodloužení.