Marie

OBRAZEM: Hradec hostil prestižního Ironmana jako první město v republice

21. srpna 2024

OBRAZEM: Hradec hostil prestižního Ironmana jako první město v republice 22 snímků
Hradec Králové hostil jako vůbec první město v České republice prestižní závod Ironman 70.3. Akce světového významu se účastnila světová triatlonová špička, včetně těch nejlepších tuzemských závodníků. V kategorii žen triumfovala olympionička Petra Kuříková, vyhrála o čtyři minuty před Britkou Addiovou. Mezi muži zvítězil Leonard Arnold z Německa, druhý Andreas Dreitz na něj ztratil přes tři minuty. Nejlepším českým triatlonistou mezi muži byl hradecký rodák Jan Volár, který obsadil 14. příčku.

V průběhu minulého víkendu žilo město Hradec Králové triatlonem. Prestižní závod světového významu Ironman 70.3 nadchnul obyvatele východočeské metropole a atmosféra pohltila všechny přihlížející diváky. Hradec se stal prvním městem v republice, které tento velmi náročný triatlonový podnik hostilo.

Zazářili i čeští sportovci, a to zejména olympionička Petra Kuříková, která opanovala kategorii žen profesionálek v čase 4 hodiny, 6 minut a 20 vteřin. Po cyklistické části přitom české reprezentantce patřilo těsně druhé místo za Britkou Addiovou.

Hned v prvních kilometrech běžeckého úseku se Kuříková vytáhla do čela a ovládla ženskou kategorii. O více než čtyři minuty později dorazila do cíle Britka Laura Addie. Třetí pozice patřila Jenny Jenryschiková.

„Jsem neskutečně spokojená. Věděla jsem, že jsem na tom fyzicky dobře, protože jsem trénovala na olympiádu. V Paříži to bohužel nevyšlo, ale jsem moc ráda, že to vyšlo tady v Hradci Králové. Rozhodnutí zde startovat bylo hodně spontánní a na poslední chvíli, vlastně jsem se rozhodla zhruba před dvěma týdny. Předtím jsem v Hradci ještě nikdy nebyla a musím říct, že atmosféra tu byla opravdu výborná. Je to pro mě ohromný úspěch,“ popsala Petra Kuříková.

Mezi muži v hlavním závodě Ironman 70.3 triumfoval Leonard Arnold z Německa, který měl před svým nejbližším pronásledovatelem, Andreasem Dreitzem, v cíli náskok přes tři minuty. Třetí doběhl do cíle dánský reprezentant Bastian Peitersen.

„Bylo to úžasné. Trasa na cyklistiku byla velmi rychlá. Byla to zábava a moc se mi to líbilo. Trasa byla skvělá. Ke konci mi bylo opravdu horko, trochu jsem se při běhu trápil, ale myslím že jsem si na kole naštěstí vybudoval dobrý náskok a nějak jsem dojel do cíle. Měl jsem možnost si trať obhlédnout už před závodem a zjistil jsem, že je právě cyklistická trasa hodně rychlá, takž jsem věděl, že zkusím použít svou sílu a vybudovat si náskok,“ popsal vítěz Leonard Arnold.

Rodák z Hradce Králové Jan Volár začal výbornou plaveckou částí a do cyklistiky se vydal na průběžné první pozici, která mu však nevydržela. Při vjezdu do depa před změnou na běh se nacházel na osmé pozici a do cíle dorazil za obrovského potlesku fanoušků na 14. pozici. V kategorii elitních sportovců závodili další dva Češi. Pavel Hradil dokončil Ironmana na 17. pozici a Jan Šneberger doběhl do cíle o dvě pozice za ním.