Osm a dost. Hradeckou vítěznou šňůru ustřihli Bruslaři

21. listopadu 2021

Rekordní série hokejistů Hradce Králové v počtu vítězství za sebou v české extralize se zastavila na čísle osm. Devátou výhru už Mountfield nepřidal, byť od ní nebyl daleko. Svěřenci trenéra Tomáše Martince v zápase 25. kola na ledě Mladé Boleslavi nejprve stáhli dvoubrankové manko, pak srovnali i jednogólové, ale v prodloužení už další trefu nepřidali. Výsledek na svoji stranu strhli domácí Bruslaři. V dresu hostů, kteří si odvezli bod, vstřelil dvě branky Kevin Klíma.

Hradečtí hokejisté v průběhu utkání v Mladé Boleslavi jen dotahovali vedení domácích. Zatímco v předchozích osmi případech z osmnácti vyhraných zápasů dokázali zvrátit nepříznivý stav, tentokrát se jim to nepovedlo.

Po jednozápasové pauze dostal v hradecké brance opět příležitost Henri Kiviaho a po sedmi minutách byl překonán, byť situace byla sporná. Finský gólman nejprve vyrazil pokus ze strany pronikajícího Miloše Kelemena, ale vzápětí ho slovenský obránce s dvěma dalšími hráči podmetli a do odkryté branky dorazil kotouč Adam Jánošík. Hlavní arbitři po dvojité konzultaci u videorozhodčího, podruhé na základě trenérské výzvy Tomáše Martince, nakonec gól uznali.

Další komplikace z pohledu Hradce přišla ve 14. minutě, kdy po faulech šli hosté do tří a dvojité oslabení neustáli, kombinaci zakončil Jakub Kotala.

V tuto chvíli všichni čekali, zda Hradec, mistr obratů letošní sezony, opět nepříznivý stav zvrátí. „Dokázali jsme to, i když jsme dokonce prohrávali o dva nebo o tři góly. Právě tím jsme posilnění a jedeme na té euforii," povídal po předchozím vítězném duelu s Plzní (7:4) útočník Jakub Lev.

A Mountfield začal manko stahovat už záhy. Minutu před koncem první části zaúřadovala kanadská dvojice – Christophe Lalancette nahodil puk a najíždějící Graeme McCormack ho sklepl do sítě.

Ve druhé třetině už bylo srovnáno, kdy Kevin Klíma si vyjel z rohu a přesně zakončil, jenže Bruslaři po ráně Jana Dufka opět vedli, ale ještě před druhou přestávkou znovu Kevin Klíma, syn slavného otce Petra, byl v přesilovce na správném místě a doklepl ránu McCormacka.

Po bezgólové třetí třetině se šlo do prodloužení, v němž Hradečtí sice ohrozili Krošelje, ale po necelých dvou minutách jim unikl Pavel Pýcha a rozhodl o vítězství Mladé Boleslavi.

Mountfield, který v dalším zápase přivítá v pátek 26. listopadu v ČPP Aréně Spartu Praha (18.00), je v extraligové tabulce stále druhý, ale jeho ztráta na vedoucí Třinec vzrostla na sedm bodů.

Hlasy trenérů

Pavel Patera (Mladá Boleslav): „Hradec má velkou formu. My jsme ale do zápasu vstoupili dobře. V první třetině jsme měli navrch, vyhrávali jsme víc soubojů a tím jsme se dostali na koně. Pak jsme dostali nešťastný gól, soupeř snížil na 1:2 a od druhé třetiny už to bylo vyrovnané. Hradec byl i v některých momentech lepším týmem a konečná remíza byla spravedlivá. Pak se to přiklonilo na naši stranu, jsme rádi za dva body proti těžkému soupeři."

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Byl to těžký zápas s kvalitním soupeřem. Dostali jsme zvláštní první gól, měli jsme jiný názor na tu situaci a vzali si trenérskou výzvu, ale neúspěšně. Pak se na nás asi malinko podepsala křivda, kdy jsme z frustrace měli sérii vyloučení a Boleslav jsme tím dostali na koně. Druhý gól jsme dostali ve třech a prohrávali jsme 0:2. Něco jsme si řekli, uklidnili jsme se, vrátili se ke své hře a podařilo se nám dostat zpátky do zápasu, který jsme zremizovali. V prodloužení jsme si chtěli vzít bod navíc, ale udělali jsme chybu, kterou Boleslav potrestala. Odjíždíme s hlavami nahoře a bodu si vážíme.“

Mladá Boleslav – Hradec Králové 4:3p (2:1, 1:2, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Jánošík (Kelemen, Fořt), 15. Kotala (Pospíšil), 30. Dufek, 62. Pýcha - 19. Lalancette (McCormack), 27. Kevin Klíma (Jergl), 38. Kevin Klíma (Jergl, McCormack).
Rozhodčí: Hodek, Kika - Pešek, Malý.
Vyloučení: 3:6 navíc J. Stránský - Kelly Klíma oba 5 min. Využití: 1:1.
Diváci: 2567.
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Pýcha, Ševc, Bernad, Pláněk, Jánošík, Lintuniemi, Šidlík – Lunter, Fořt, Kelemen – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Pospíšil, O. Najman, P. Kousal – Eberle, Raška I, J. Stránský. Trenér: R. Rulík.
Mountfield HK: Kiviaho – Nedomlel, Blain, Kalina, Pavlík, Jank, McCormack, Šalda – Smoleňák, Lev, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Pilař, Lalancette, Kelly Klíma – Lamper, Koukal, Orsava. Trenér: T. Martinec.