Pardubicím na výhru stačil jeden gól, Hradec bude odvracet konec

20. března 2024

Čtvrtý duel nabídl doposud nejmenší počet gólů v sérii. Na výhru stačila Pardubicím jedna trefa, kterou na začátku 26. minuty obstaral Matej Paulovič. Hradec přitom herně vůbec nezaostával, zejména ve druhé třetině měl pasáže, kdy na ledě jasně vládl, jenže svoje šance neproměňoval. Poprvé v sezoně vůbec tak v útoku vyšel gólově naprázdno a ve zbývajícím průběhu série již nesmí ztratit ani jedno utkání.

Do první větší šance se dostal v 6. minutě hostující Adam Musil, který se natlačil do brankoviště, ale Pařík zasáhl. Na druhé straně po Lalancetteově přihrávce nezamířil přesně z pozice mezi kruhy Miškář. V 15. minutě přihrál Pánik před brankou volnému Sedlákovi tak prudce, že lídr Dynama puk nezachytil.

Při Radilově vyloučení se po Pavelkově ráně zblokované Čerešňákem nedostal před odkrytou brankou k dorážce Okuliar, protože puk odpálil Davida Musila. V pokračujícím oslabení získal puk Pánik, ale při pokusu o zakončení mu před Paříkem kotouč utekl.

V 26. minutě se radovalo z úvodního gólu hostující Dynamo. Paříka prostřelil z pravého kruhu Paulovič. Mountfield odpověděl tlakem, kterého nebezpečně vypálil kapitán Eberle a další rány vyslali na Willa Jasper a Pláněk. Za Dynamo zahrozili Vála a dorážející Sedlák. Domácí pokračovali ve snaze odstranit ztrátu, ale pardubická obrana ani gólman je k vyrovnání nepustil.

Ve třetí třetině se Mountfield ubránil při tlaku Dynama při Freibergsově vyloučení. Za Hradec prověřil Willa Jasper. Více práce měl Pařík, který si poradil s Paulovičovým pokusem av 48. minutě je Pánikovým průnikem a pravým betonem udržel puk před brankovou čárou i při Hykově dorážce. Zůstal pak ležet na ledě, ale nakonec pokračoval ve hře.

Následovala přesilovka Dynama kvůli Jankovu vyloučení. Mountfield se ubránil av 52. minutě mohl vyrovnat Klíma, jehož ale v šanci pokazil Adam Musil. V přesilovce měl možnost opět Klíma, ale neuspěl. Dynamo se ubránilo i při dalším hradeckém tlaku. Mohlo i pojistit detekci, ale Kousal bekhendovým blafákem minul levou tyč. Stav se nezměnil ani při závěrečné power play Hradce.

Ohlasy trenérů:

Tomáš Martinec (Mountfield HK): „Prohrát 0:1 doma je samozřejmě docela deprimující, ale myslím si, že tím odvedl znovu maximum a vydal se ze všech sil. Bohužel bez gólu se vyhrát nedá, být jsme si příležitostí ke skórování vytvořili dost, ale na druhou stranu Pardubice také měly své šance. Oba brankáři dnes byli výborní. Já si cením, že tím dřel do poslední vteřiny. Ukázal charakter a cítím z něj obrovské odhodlání ještě vrátit sérii do Hradce. Chtěl bych také dnes ocenit poprvé v sérii výborných výkonů rozhodčích."

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Viděli jsme zase výborné utkání play off. První třetina od nás byla velmi dobrá a do 10. minuty druhé třetiny také. Pak nás Hradec zatlačil paradoxně po našem gólu. Ale skvěle jsme jejich tlak ubránili a jsme hrozně rádi, že jsme to zvládli. Přijeli jsme sem s cílem uhrát aspoň jeden zápas, to se nám podařilo. Jsme hrozně rádi, že jsme udrželi zápas 1:0. Podržel nás gólman Will a měli jsme výbornou oslabení, za což klukům v kabině děkuju. Byla tam ve hře spousta bloků a obětavosti."

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka a nahrávky: 26. Paulovič (A. Musil, Hájek). Rozhodčí: Kika, Stano (SR) - Hynek, Šimánek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 6890 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

Sestavy:

Hradec Králové: Pařík - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Kalina, Jank - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Šťastný, Pilař, Eberle - Miškář, Lalancette, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála - Hyka, L. Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Paulovič - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.