Po dvou vítězstvích přišla prohra. Lvice padly v Brně 92:66

9. prosinece 2023

Královéhradecké basketbalistky prohrály zápas 10. kola ŽBL se Žabinami Brno 66:92 a po dvou ligových vítězstvích si připsaly porážku. Na soupeřky z jihomoravské metropole sice Lvice vyzrály v úvodu sezóny, tentokrát jim však favoritky nedaly téměř žádnou šanci. Po prvním poločase to sice vypadalo, že by Lvice mohly Brno potrápit, především třetí čtvrtina ale zlomila utkání na stranu Žabin. Brňanky svou vítěznou sérii v lize natáhly už na pět zápasů.

Další překvapení se nekonalo. Vicemistryně republiky Žabiny Brno ovládly zápas 10. kola ŽBL s Hradcem Králové 92:66 a daly zapomenout na porážku ze začátku sezóny, kdy je Lvice šokovaly doma na Eliščině nábřeží. První poločas držely s favoritkami svěřenkyně trenéra Bálinta krok. Dokonce se jim podařilo vyhrát druhou čtvrtinu 20:19. Poločasové skóre 45:41 pro domácí slibovalo zajímavou podívanou do druhé půle.

„Dneska jsme byli v prvním poločase vyrovnaným soupeřem. Ve druhém jsme dělali hodně chyb v obraně. Soupeř si dělal, co potřeboval a dostával se do dobrých pozic. Věděli jsme, že jsou trojkařky, ale dokázali jsme to pohlídat jen v prvním poločase. Pokud jsme ubránili střely z venku, dostali míče pod koš, kde měli výškovou převahu. Dneska domácí zaslouženě zvítězili. Myslím si, že Žabiny dneska ukázaly svoji pravou tvář,“ okomentoval včerejší utkání slovenský trenér Lvic Bálint.

Druhý poločas, a především třetí čtvrtina nevyšla Lvicím tak dobře, jako úvod zápasu. Od prvních minut se po přestávce ujaly iniciativy domácí s 12bodovou šňůrou, na kterou Lvice nedokázaly zareagovat. Žabiny využily výškové převahy a své soupeřky přehrávaly hlavně v podkošové hře. Nejlepší hráčkou na hřišti byla Bosňanka Kněževičová, které se podařilo zaznamenat 19 bodů. Z hradeckých basketbalistek se nejlépe předvedly Natálie Vlčková s 12 body a Julia Vydrová se stejným počtem bodů, ke kterým přidala skvělých 14 doskoků a zapsala tak double - double.

Lvice naváží na náročný prosincový program pohárovým utkáním doma s Ostravou. Slezanky vyzvou o postup mezi nejlepší čtyři už tuto středu. Před vánoční pauzou si střihnou ještě jeden venkovní zápas, o dva dny později pojedou na do Prahy odehrát zápas s předposlední Slovankou.