Středa

2. dubna 2025

Nyní

15.4ºC

Zítra

16.8ºC

Svátek má

Erika

Při havárii auta na Hradecku zemřela 15letá dívka, další dva lidé těžce zraněni

2. prosince 2024

Při havárii osobního auta u Urbanic na Hradecku zemřela v neděli před devátou hodinou večerní patnáctiletá spolujezdkyně. Osmnáctiletý řidič a devatenáctiletá spolujezdkyně utrpěli těžká ranění. Řidič z dosud nezjištěných příčin vyjel ze silnice do příkopu a následně narazil do dvou vzrostlých stromů, uvedla k nehodě mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Nehoda se stala na silnici II/611, řidič jel od Hradce Králové směrem na Chlumec nad Cidlinou. "Osmnáctiletý řidič ze zatím nezjištěných příčin vyjel ze silnice a sjel do levého příkopu, kde narazil do dvou vzrostlých stromů," informovala Kormošová. Mladistvá spolujezdkyně zemřela na místě, řidiče a druhou spolujezdkyni zdravotničtí záchranáři převezli do nemocnice.

Alkohol u řidiče policie vyloučila dechovou zkouškou. Škodu na autě a silnici policie odhadla na 80.000 korun.

Okolnosti nehody policie vyšetřuje a hledá svědky, kteří úsekem v době nehody projížděli. Uvítá poskytnutí kamerových záznamů. Svědci se mají přihlásit na linku 158.

(kul, tz, čtk)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR