23.3ºC

Naděžda

Probuzení útočníci zařídili Hradci tři body. Lvi srazili Motor 4:1

3. listopadu 2023

Na výhře 4:1 v rámci 17. extraligového kola měli největší podíl hráči, kteří se zatím střelecky hledali. Proti českobudějovickému Motoru nejprve otevřel skóre v 15. minutě Jordann Perret, vítěznou trefu si zapsal David Šťastný, pro nějž to byl teprve druhý zásah v hradeckém dresu. Lvi zvítězili doma teprve potřetí z osmi zápasů.

Hradec od začátku sezony postrádá výraznější příspěvek celé řady útočníků. V tomto ohledu pro něj byla velmi důležitá první polovina utkání. Po matném vstupu se totiž prosadili dva hráči, kteří do té chvíle shodně vstřelili jen jeden gól.

Prakticky z první šance otevřel skóre v 15. minutě Perret, který v přesilové hře dorazil střelu Estephana. Francouzský útočník přitom v prvním duelu právě s Budějovicemi zařídil prodloužení. Ještě delší střelecké trápení po něm prolomil i Šťastný, jenž projel po pravé straně a z velkého úhlu překvapil brankáře Hrachovinu.

Motor byl v tu chvíli hodně opařený a nervózní, čtyřminutovou početní výhodu si sám zkrátil hrou v šesti. Lalancette vzápětí z těžké dorážky trefil Hrachovinovu tyč. Hosty ale vrátil do hry krásnou sólovou akcí kapitán Gulaš, který našlápl na vlastní modré čáře a když před ním hradečtí obránci couvali, obhodil si Marcela a překonal i Bartošáka.

Možná stejně povedená byla gólová odpověď Mountfieldu ve 45. minutě. Elitní parametry nesla tentokrát Miškářova zadovka pro Jergla před zcela prázdnou branku. Jergl navíc v dalším střídání tečoval do tyčky Jankovu střelu, čtvrtý gól domácích nepřidal ani ze dvou šancí tahoun Okuliar.

Sympatickým gestem fair play se v závěru blýskl budějovický útočník Ordoš, po jehož intervenci zrušili rozhodčí trest pro Freibergse. Motor i tak ještě hrál zesílenou přesilovku, ale v ní přišel o kotouč, který snadno zavezl do prázdné branky Miškář.

Ohlasy trenérů:

Tomáš Martinec (Mountfield HK): Hráči byli od první minuty nastavení na vítězství. Byla na nich vidět lehká nervozita, ale pomohli jsme si přesilovkou a od té chvíle jsme byli o krok napřed. Předvedli jsme týmový výkon podpořený Patrikem Bartošákem a velký kus práce odvedli i hráči na oslabení. Vítězství si moc vážíme.“

Ladislav Čihák (Banes Motor České Budějovice):Pokud si nezačneme pomáhat v přesilovkách, tak relativně vyrovnané zápasy neotočíme na svoji stranu. Druhý kámen úrazu je, že po ubráněném oslabení dostaneme za deset sekund další trest. Jestli chceme pomýšlet na body či vítězství, v tom se musíme jednoznačně zlepšit.“

17. kolo hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - Banes Motor České Budějovice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Perret (Estephan, Jasper), 24. Šťastný (Kalina, Lalancette), 45. Jergl (Miškář, Okuliar), 60. Miškář (R. Pavlík) - 36. Gulaš (Hovorka, M. Doudera). Rozhodčí: Hribik, Veselý - Lhotský, Bohuněk. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3928.

Sestavy:

Hradec Králové: Bartošák - Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, P. Marcel - Eberle, Miškář, R. Pavlík - Jergl, Tamáši, Okuliar - Estephan, Lalancette, Perret - Jasper, Zachar, Šťastný. Trenér: T. Martinec.

České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Hovorka, M. Doudera, Pýcha, Gulaši, Štich - Kubík, Kondelík, Ordoš - Gulaš, Harris, F. Přikryl - M. Beránek, M. Hanzl, Simon - Chlubna, Toman, Vopelka. Trenér: Čihák.