Prohra na závěr roku. Votroci padli v Tipsport lize s Chrudimí

11. prosinece 2022

Fotbalisté Hradce Králové zakončili zimní Tipsport ligu porážkou s druholigovou Chrudimí 1:2. Votroci, kteří do utkání vstupovali po náročném týdnu kondiční přípravy, vedli po brance Filipa Kubaly, hosté zápas otočili po trefách Davida Látala a Jana Řezníčka.

Fotbalisté Hradce Králové do dvou předchozích zápasů Tipsport ligy nasadili mladé hráče, jelikož A-tým si vybíral volno poté, co nejvyšší soutěž skončila na podzim dříve kvůli mistrovství světa v Kataru. Proti Chrudimi už nastoupili hráči prvoligového týmu, který od pondělí nabírá tréninkové dávky v dvoutýdenním kondičním bloku, což se do výkonu také promítlo.

Duel týmů z východu Čech na umělé trávě v Malšovicích gólově otevřel v 11. minutě Filip Kubala. Nejlepší týmový střelec v podzimní části první ligy dorazil do sítě míč po Kutíkůvě centru z levého křídla.

Ještě do přestávky srovnal David Látal, který zblízka napálil míč pod břevno. V 79. minutě potom zařídil Chrudimi vítězný obrat Jan Řezníček, jenž se dostal do zakončení po rohovém kopu.

Votroci tak v letošním ročníku Tipsport ligy skončili ve skupině poslední, jelikož mladíci utrpěli předtím dvě porážky – s prvoligovou Mladou Boleslaví 2:5 a druholigovým Varnsdorfem 1:6.

Hradečtí fotbalisté v příštím týdnu dokončí kondiční fázi přípravy. V rámci toho absolvují fyzické testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. Od neděle 18. prosince budou mít volno do 2. ledna, kdy se začnou připravovat na pokračování nejvyšší soutěže.

První ligový zápas v novém roce Votroci sehrají v sobotu 28. ledna od 15 hodin na hřišti mistrovské Plzně.

Tipsport liga - skupina A:

Hradec Králové - Chrudim 1:2 (1:1)

Branky: 11. Kubala - 30. Látal, 79. Řezníček.
FC Hradec Králové - I. poločas: Bajza - Klíma, Ševčík, Smrž - Gabriel, Kodeš, Rada, Kutík - Kubala, Ryneš - Vašulín. II. poločas: Vízek - Leibl, Ševčík, Hájek - Harazim, Kodeš, Dvořák, Novotný - Jurčenko, Rybička - Matěj Koubek. Trenér: Miroslav Koubek.
MFK Chrudim: Mach – Svoboda, Řezníček, Sotorník, Kesner, Kejř, Látal, Halász, Hašek, Juliš, Harušťák (16. Skwarczek).