První domácí výhra Hradce. Vítkovice srazil Lev v nájezdech

23. září 2022

Hokejisté Hradce Králové porazili ve 3. kole extraligy Vítkovice 3:2 po samostatných nájezdech a zapsali druhou výhru v řadě. Mountfield, který rovněž vyhrál poprvé na domácím ledě, přišel o tříbodové vítězství šest vteřin před koncem utkání. V rozstřelu rozhodl Jakub Lev.

Od prvních minut byli hokejisté Hradce Králové aktivnější. Vítkovice dorazily na východ Čech ve formě, pyšnily se plným ziskem šesti bodů, ale proti Mountfieldu tahaly za kratší konec. Po pěti minutách Kevin Klíma na brankáře Stezku nevyzrál, neúspěšný byl následně i Radovan Pavlík, ale první přesilovku už Mountfield využil. Kapitán Radek Smoleňák na svém stanovišti před brankou výborně clonil a rána obránce Graeme McCormacka od modré čáry zapadla k tyči.

Kromě šance Lindberga si Vítkovice moc možností nevypracovaly, naopak díky zákrokům Stezky, držely naději na dobrý výsledek. Hostující gólman chytil akci dvojčat Klímových a po přestávce zastavil i Štohanzla. Po chvíli Ridera vyrovnala, když v přečíslení tři na jednoho mířil Krenželok nad beton finského gólmana Henriho Kiviaha, který dostal příležitost v hradecké brance.

V dalším průběhu Mountfield nevyužil čtyři přesilovky, včetně padesátisekundové výhody pěti proti třem. Hradečtí za celou druhou třetinu vystřelili na soupeřovu branku jen třikrát.

Vstup do závěrečné části ale domácím vyšel parádně. Po 37 sekundách se trefil obránce Filip Pavlík tvrdou ranou po buly. Od té chvíle se Vítkovice snažily vedení vyrovnat, ale Lindberga vychytal Kiviaho, při střele Fridricha pomohla Hradci tyč, jenže šest vteřin před koncem zápasu v přesilové hře, navíc zesílené power play, dostal Bukarts puk pod betonem gólmana Kiviaha. Vyrovnáno.

Mountfield nakonec vítězství slavil. Zápas rozsekl v nájezdech, v nichž dominovali brankáři, Jakub Lev, který skóroval ve čtvrté sérii.

V dalším utkání hokejisté Hradce Králové nastoupí v neděli 25. září na ledě Kladna (16.00).

Hlasy trenérů:

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Dvou bodů si vážíme, protože Vítkovice mají silný tým. Měli jsme výbornou první třetinu a zaslouženě šli do vedení. Ve druhé třetině se zápas lámal, mohli jsme Vítkovicím odskočit v přesilovkách. Hráli jsme čtyři za sebou, dokonce i pět na tři, ale přehrávali jsme je a neměli žádné střely. Ještě nás to vyvedlo z tempa. Ve třetí třetině jsme šli znova do vedení, ale pak jsme se začali bát o výsledek a byli potrestaní. V nájezdech jsme byli šťastnější."

Miloš Holaň (Vítkovice): „Utkání z mého pohledu kralovali gólmani. My jsme ale udělali strašně moc faulů, což nás vyvedlo z tempa. Hradec byl v první třetině lepší a jenom díky Stezkovi jsme se drželi na dosah, v závěru jsme měli i štěstí a v power play jsme vsítili vyrovnávací gól. Nájezdy jsou pro mě trochu zklamání, pět kvalitních hráčů by si s nimi mělo poradit. Ale buďme rádi za ten bod."

Hokejová extraliga - 3. kolo:

Hradec Králové - Vítkovice 3:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. McCormack (Ščerbak), 41. F. Pavlík (Lev), rozhodující sam. nájezd Lev - 23. Lakatoš (L. Krenželok, Marosz), 60. Roberts Bukarts (Mueller, Mikuš).
Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla - Kis, Rampír. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 3372.
Mountfield HK: Kiviaho - Blain, Kalina, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Nedomlel, Jank - Okuliar, Zachar, R. Pavlík - Lev, Cingeľ, Štohanzl - Ščerbak, Lalancette, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Kelly Klíma. Trenér: T. Martinec.
HC Vítkovice Ridera: Stezka - Grman, Mikuš, J. Stehlík, Gewiese, Raskob, Koch - Mueller, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, Marosz, L. Krenželok - Bernovský, Lindberg, Fridrich - Lednický, Chlán, Dej. Trenér: Holaň.

Další výsledky:

Třinec - Karlovy Vary 1:2, Litvínov - Liberec 2:3 sn, Mladá Boleslav - Č. Budějovice 5:1, Plzeň - Pardubice 1:4, Brno - Kladno 1:3.

1. Olomouc 3 3 0 0 0 8:2 9
2. Č. Budějovice 4 3 0 0 1 15:10 9
3. Pardubice 3 1 2 0 0 13:8 7
4. Vítkovice 3 2 0 1 0 9:7 7
5. Mladá Boleslav 3 2 0 0 1 10:5 6
6. Liberec 3 0 3 0 0 9:6 6
7. Hradec Králové 3 1 1 1 0 7:6 6
8. Kladno 3 1 0 2 0 10:10 5