První nula pro Zadražila. Hradec veze z Hané bezbrankovou remízu

17. února 2024

Fotbalisté Hradce Králové remizovali v rámci 21. kola Fortuna ligy se Sigmou Olomouc 0:0. Zápas hraný na Andrově stadionu v Olomouci příliš pohledného fotbalu či velkých šancí nepřinesl. Největší šanci utkání měl v 82. minutě Daniel Vašulín. Po několika šťastných odrazech se vytáhlý útočník dostal ke střele, kterou pouze orazítkoval tyč Stoppenovy brány. Votroci remizovali i v druhém jarním zápase, v tabulce se ovšem po výhře Jablonce nad Budějovicema propadli na třinácté místo.

Zápas 21. kola Fortuna ligy mezi domácí Sigmou Olomouc a hostujícím Hradcem Králové mnoho pohledného fotbalu nepřinesl. Oba týmy se trápily v kombinaci a když už se někdo dostal do koncovky, často létal do vzduchu praporek pomezního sudího. Olomouc úvod jara nezastihl v dobré formě, což se potvrdilo i v dnešním duelu. Hradečtí nedokázali využít špatných rozehrávek a sami měli problém s vytvářením šancí.

Úvod utkání sliboval zajímavější podívanou, než tomu nakonec bylo. Hanáci kupili chyby v rozehrávce a dobře postavení Votroci se snadno dostávali k Macíkově svatyni. Do rozestavění musel sáhnout domácí trenér Jílek, Sigma přibližně od patnácté minuty rozehrávala se třemi hráči na pozici středního obránce. Na druhé straně to bylo taktéž trápení, i když je potřeba pochválit hradeckou obranu, která fungovala velmi dobře.

Největší šance prvního poločasu přišla ve 32. minutě, kdy se po skvělém balónu Vodháněla ocitl sám před Zadražilem bývalý reprezentant Filip Novák. Jeho přiťuknutí sice překonalo Zadražila, nicméně se zastavilo o tyč. Pohledná akce Hanáků by ovšem pravděpodobně gólem neskončila, jelikož se Novák nacházel v ofsajdovém postavení. Sigma byla lepším mužstvem na balónu ve zbytku prvního poločasu, domácí defenzivu zlobili především šikulové Zorvan a Vodháněl.

První minuty pro Spáčila, Kaštánek odehrál slušný zápas

Pokud první poločas nebyl příliš záživný, ten druhý na tom byl možná ještě o trochu hůře. Hradečtí měli první příležitost ve 48. minutě, kdy se hbitě uvolnil Kaštánek, který našel volného Pudhorockého. Nový muž v bráně Stoppen vyrazil pokus hradecké desítky na roh. Host ze sparťanského béčka Kaštánek se při svém debutu za východočeský tým prezentoval aktivním a sympatickým výkonem, kterým si dost možná řekl o místo v základní sestavě i v dalších ligových kláních.

První zápas v černobílém dresu si připsal i Karel Spáčil, který v 74. minutě nahradil zraněného Leibla. Ze hřiště ve stejnou chvíli odkulhal i kapitán Kodeš. Defenzivní záložník naskočil do dnešního zápasu se zatejpovanou levou nohou, kterou při odchodu ze hřiště hodně šetřil. Trenérský štáb Václava Kotala tak bude dost možná musel řešit vícero absencí, před dnešním střetem se na marodku přidal i Václav Pilař.

Utrápený duel mohl mít nakonec přeci jen překvapivé rozuzlení. Po sérii šťasných odrazů se ocitl Vašulín úplně sám před Stoppenem. To, že se k němu balón dostal, překvapilo pravděpodobně i hradeckého šutéra, který nebyl v ideální pozici na zakončení. Střelou sice překonal domácího gólmana, ale gólovou radost mu překazila branková konstrukce. Votroci se tak se Sigmou na Hané rozešli smírně.

Fortuna liga, 21. kolo. Sobota 17. února 2024, 15:00

SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 0:0 (0:0)

Bez branek

Rozhodčí: Černý - Paták, Hurych

Žluté karty: 56. Novák, 62. Zorvan, 90+4 L. Juliš - 32. Klíma, 56. Pudhorocký, 63. Kodeš. 76. Rolko (asistent trenéra)

Držení míče:  49 % : 51 %. Střely na branku:  3:2. Střely mimo: 2:3. Rohy: 5:8. Ofsajdy:  5:0. Fauly:  9:11.

Diváci:  2683