První zápas pro levhartice. Lvice ztratily utkání v samém závěru

17. dubna 2023

Hradecké lvice prohrály první zápas série o 3. místo s chomutovskými levharticemi 73:76. Domácí Severočešky měly skvělý vstup do zápasu, po několika minutách vedly 21:8. Hradecké basketbalistky se však vzpamatovaly a zápas zdramatizovaly. V závěru poslední čtvrtiny dokonce chvíli vedly, nakonec však první zápas série urvaly hráčky Chomutova.

Vyrovnané utkání nakonec na svou stranu strhly levhartice. Na podařený úvod navázal severočeský tým chladnější epizodou, ve které se hradecké družstvo dokázalo přiblížit na 8 bodů. Začátek druhé čtvrtiny byla v režii lvic, náskok soupeřek stáhly v jednu chvíli na jeden jediný bod. Do druhého poločasu však lépe vstupoval domácí tým, který pro změnu zvládl závěr druhého dějství.

Třetí čtvrtinu začaly lépe opět hradecké basketbalistky a poprvé v utkání se dokázaly dostat do vedení. Levhartice si ho za pár okamžiků vzaly zpátky. Ani jeden z týmů si nedokázal ve zbytku zápasu vytvořit signifikantnější náskok, a tak se rozhodovalo až v úplném závěru. Nejprve Zeithammerová dravým nájezdem přelila vedení na stranu Východočešek, o pár vteřin později na druhé straně zazářila nejlepší hráčka utkání Wynn-Pollardová.

Naději dala Hradeckým trojkou Effangová. Patnáct vteřin před koncem lvice neubránily Satoranskou, která definitivně svým košem zlomila odpor houževnatých lvic. Nejlepšími hráčkami hostujícího týmu byly už tradičně Effangová se Zeithammerovou, kterým zdatně sekundovala věkem stále dorostenka Charlotte Velichová.

Druhý zápas série odehrají lvice zítra na domácí palubovce. Lze očekávat velmi vyrovnaný zápas, který budou opět rozhodovat detaily.