První zářijový den na výbornou. Hradec přehrál Berlín 4:1

2. září 2023

Poslední domácí přípravný zápas hradečtí hokejisté zvládli. Proti Berlínu zvítězili 4:1, když se do trháku dostali dvěma góly ve druhé třetině. V utkání, které nabídlo dohromady 71 trestných minut, se trefil i Matěj Chalupa, jenž tak návrat do sestavy v roli otce rovnou oslavil vítěznou trefou.

Jako jednička mezi tyčemi začal Patrik Bartošák, pro nějž to tak byl první start v hradeckém dresu. Více práce měl však jeho protějšek Hildebrand. Vytáhnout se musel například proti Lalancettově úniku, stejně tak jako proti jeho střele v přesilovce. Lvi těžili především z přesilových her, ani jednu z vypracovaných šancí ale do gólového konce nedotáhli.

Trend častých vyloučení pokračoval i ve druhé třetině. Ani jeden z celků se ale v početních výhodách moc necítil. Přesto mohl jít Hradec do vedení z brejku dva na jednoho, Okuliar ale trefil jenom tyčku. Brankové mlčení prolomil na konci 32. minuty až Petr Kalina. Jeho tvrdá střela od modré prolétla až do sítě.

Poslední minuty byly fakticky na jednu branku. Eisbären si dokonce museli vzít oddechový čas. Ani to ale neuchránilo hosty od druhé inkasované trefy. Postaral se o ni Matěj Chalupa, jenž využil přesné Jerglovy nahrávky a propálil Hildebrandta.

Třetí třetinu zahájili domácí výborně. Už po necelých dvou minutách se Lalancette prosmýkl na levém křídle a našel Davida Šťastného, který měl už pak snadnou práci. Zanedlouho přišel čtvrtý gól, za nějž mohli hosté svojí nedisciplinovaností. Čtyřminutové vyloučení Noebelse potrestal Aleš Jergl a bylo fakticky hotovo.

Pak už se jenom vylučovalo. Mountfield měl i dvě a půl minuty dlouhou přesilovku pět na tři, kterou ale i přes enormní tlak nevyužil. Berlín dostal podobnou šanci o chvíli později a Bartošáka, jenž sahal po čistém kontu, prostřelil v čase 56:44 Ty Ronning. Před 2111 diváky si tak Lvi připsali výhru 4:1 a poslední duel před dvojutkáním ve Vídni zvládli na výbornou.

Ohlasy trenérů:

Tomáš Hamara (Mountfield HK): Utkání jsme odehráli dobře, s nasazením a bojovností. Vyzdvihnout někoho je asi těžké, protože všichni si to odfárali a odjeli naplno, ale určitě bych vyzdvihl speciální týmy. Jak výborně ubráněná oslabení, tak stejně dobře odehrané přesilovky, ve kterých jsme dali tři góly. Zaslouží si pochvalu, že jsme se v tom trošku zvedli. Myslím si, že v poslední třetině už Němci udělali trošku zbytečně moc faulů a bylo to za nějakou hranicí.

Serge Aubin (Eisbären Berlín): Hradec Králové má svou sílu, my také, ale nemůžete vyhrát zápas, když strávíte tolik času na trestné lavici. V první třetině jsme hráli dobře, ale postupem času jsem cítil, že jsme byli frustrovaní. Těžko si pak vybudujete momentum, když hrajete snad půlku zápasu v oslabení. To je neakceptovatelné. Spousta trestů byla zasloužených, některé možná sporné, ale každopádně musíme být lepší.

Přípravný zápas - pátek 1. září, ČPP Aréna

Mountfield HK vs. Eisbären Berlín 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 31:59 Kalina (Pavlík, Pilař), 37:30 Chalupa (Jergl, Pavelka), 41:42 Šťastný (Lalancette, Tamáši), 44:22 Jergl (Chalupa, Okuliar) – 56:44 Ronning (Eder). Vyloučení: 9:14, navíc Veilleux (EIS) 5 + OK za hrubost. Využití: 3:1. Diváci: 2111.

Sestavy:

Mountfield HK: Bartošák –⁠ Kalina, Blain, F. Pavlík, Pavelka, Marcel, Freibergs, Gaspar –⁠ R. Pavlík, Zachar, Eberle – Okuliar, Tamáši, Jergl – Perret, Lalancette, Šťastný – Chalupa, Pilař, Smoleňák.

Berlín: Hildebrand –⁠ Bettahar, Nowak, Geibel, Ellis, Melchiori, Finkelstein, Müller, Wissmann –⁠ Veilleux, Wiederer, Mik, Bergman, Cormier, Bartuli, Noebels, Boychuk, Ronning, Pföderl, Eder, Tiffels.