23.3ºC

Naděžda

Rekordní výhra Votroků: Mohli jsme dát ještě víc gólů, řekl Rybička

22. září 2022

Naposledy téměř před třiceti lety fotbalisté Hradce Králové vyhráli v soutěžním utkání dvouciferným výsledkem. Votroci tehdy porazili Karvinou 11:0 a stejně nyní vyhráli ve 2. kole MOL Cupu v Čáslavi. „Byl tam přístup, byla kvalita a byly góly,“ chválil spokojený trenér Miroslav Koubek.

V jasnou záležitost se proměnilo pohárové utkání fotbalistů Hradce Králové v Čáslavi. Votroci si na hřišti divizního celku s chutí zastříleli a vyhráli vysoko 11:0. Nejpilnějším střelcem v zápase 2. kola MOL Cupu byl Petr Rybička, jenž vstřelil čtyři branky. Po dvou gólech si připsali Filip Kubala a Matěj Koubek. V závěru navíc Filip Čihák ještě neproměnil penaltu.

Hradečtí tak vyrovnali své nejvyšší vítězství v soutěžním zápase v samostatné historii, v sezoně 1993/94 v poháru rozstříleli ČSA Karviná rovněž 11:0.

„Mužstvo musím velice pochválit za přístup k tomuto utkání. Nebyl to lehký zápas. Někdy říkám, že tato utkání jsou takovou pastí na ligisty. Navíc tomu tady nepřidal terén, byla to taková bažina. Kluci to však uchopili velice správně. S výkonem jsem velmi spokojený. Byl tam přístup, byla kvalita a byly góly,“ řekl spokojený trenér Miroslav Koubek, který vyslal na trávník silnou sestavu.

V brance dostal příležitost Pavol Bajza, ale moc se nezapotil. Naopak v útoku si Votroci, kteří v lize nedali tři zápasy po sobě gól, počínali znamenitě. První gól dal už po sedmi minutách Kubala, do přestávky se sice trefili jen Kodeš a Rybička, ale po poločase se rozjel brankostroj.

„Líbil se mi ten poslední gól, kdy jsem přehodil gólmana, ale jsem rád za každou branku,“ hlásil střelec Petr Rybička a k utkání dodal: „Koncentrovali jsme se, dali jsme rychlý gól a pak už to bylo o tom, abychom nepolevili. Byli jsme na koni a elán soupeře jsme utlumili. Mohli jsme dát ještě víc gólů.“

MOL Cup - 2. kolo:

FK Čáslav - FC Hradec Králové 0:11 (0:3)

Branky: 17., 54., 59. a 70. Rybička, 7. a 47. Kubala, 58. a 77. z pen. Koubek, 38. Kodeš, 49. vlastní Schovanec, 71. Dvořák.
Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Slavíček. ŽK: Schovanec – Smrž. Diváci: 750.
FK Čáslav : Vyhnánek – Nykodým (46. Kurka), Čuchal, Ronovský, Vocel (85. Petrů), Chábera (25. Vilím), Junek (64. Konyvka), Hajník, Schovanec, Bašek (64. Vančura ), Slavík.
FC Hradec Králové : Bajza – Smrž (61. Kučera), Čihák, Rybička, Kubala (69. Dvořák), Novotný (69. Hájek), Ševčík, Harazim, Kodeš (61. Doležal), Čech (61. Leibl), Koubek .