Remíza. Votroci dvakrát vedli, nakonec Boleslav nepřemohli

3. dubna 2022

Počtvrté v řadě fotbalisté Hradce Králové ve FORTUNA:LIZE neprohráli. V utkání 27. kola remizovali s Mladou Boleslaví 2:2. Votroci coby domácí v souboji dvou týmů, které jsou na mladoboleslavském stadionu doma, dvakrát vedli zásluhou Adama Vlkanovy a Filipa Kubaly. Za Středočechy vyrovnávali David Douděra a devět minut před koncem David Šimek. Svěřenci trenéra Miroslava Koubka udrželi šestou příčku v tabulce.

Fotbalisté Hradce Králové z pozice domácího celku vyzvali v boleslavském azylu Mladou Boleslav, jejíž hráči a realizační tým, v němž působí i bývalý hradecký útočník Marek Kulič, si vyzkoušeli roli hostů a na svém stadionu usedli na opačnou střídačku.

„Byl to schizofrenní zápas, protože my jsme tady domácí nebyli,“ glosoval to hradecký trenér Miroslav Koubek. Duel 27. kola FORTUNA:LIGY, v němž se oba týmy utkaly o šestou příčku, nakonec skončil nerozhodně 2:2.

Votroci, v jejichž brance tentokrát nastoupil Patrik Vízek, si od začátku počínali jako doma a začali výborně. Po sedmi minutách obránce Jan Mejdr obešel Preislera, přesným centrem našel nikým neobsazeného Adama Vlkanovu, který hlavou zblízka překonal brankáře Šedu. Mejdr zapsal svoji 6 gólovou asistenci, kapitán Vlkanova pro změnu vstřelil svoji 6 branku.

Boleslavští zvýšili aktivitu a byli odměněni vyrovnáním. Nejprve těsně nad branku pálil Hlavatý, jehož střela byla tečovaná. Po následném rohu se balón dostal na straně k Davidu Douděrovi, který se pokusil vypálit na branku a míč s pomocí teče Novotného obloučkem přeletěl Vízka.

„Odstavil jsem si hráče, někdo tu střelu tečoval a se štěstím to tam zapadlo,“ povídal Douděra, který napravil svoji chybu, protože před první brankou Hradce neubránil Vlkanovu.

„Gólem jsem se vykoupil za svoji chybu při prvním gólu, který jsem zavinil. Myslel jsem si, že mě trenér po pěti minutách vystřídá, začátek byl z mé strany hrozný,“ přiznal Douděra.

Po přestávce byla aktivnější Mladá Boleslav, aktivitou hýřili zejména Matějovský, Ewerton a Hlavatý, který při pokusu ale branku netrefil. Votroci spoléhali na rychlé brejky a po hodině hry jeden z kontrů přetavili ve vedoucí gól.

Důrazný Petr Kodeš na polovině hřiště obral o míč Matějovského, nádherným pasem vyslal za obranu nabíhajícího Filipa Kubalu, který zakončením do protipohybu brankáře Šedy vstřelil svůj čtvrtý gól v hradeckém dresu.

„Byla to krásná přihrávka, takovou dokážou jen velcí hráči. Kody to ukazuje i na tréninku a teď to přenesl do zápasu,“ děkoval Kodešovi za nahrávku Kubala, který ale gól dát nemusel. Trenér Koubek ho chtěl totiž vystřídat.

„Trenér už mě chtěl střídat o přestávce kvůli situaci při gólu v prvním poločase, který nebyl z mé strany povedený. Nakonec řekl, že mě tam ještě nechá,“ popsal šťastné rozhodnutí kouče Kubala, který se mezi střelce zapsal ve třetím z posledních čtyř utkání.

Poté uviděl 12. žlutou kartu Kodeš, suverénně nejtrestanější hráč ligy bude Hradci v dalších zápasech chybět.

V následných minutách se do útoku opět tlačili Boleslavští, jejichž hru rozhýbal bývalý reprezentant Jiří Skalák. Votroci hrozili z rychlých útoků, jenže ztroskotávali ve finální fázi. Navíc těsné vedení neudrželi.

Devět minut před závěrem utkání Boleslavští předvedli rychlou kombinační akci, na jejímž konci střídající Skalák našel v šestnáctce nekrytého Davida Šimka, který střelou po zemi překonal Vízka.

Zbývající minuty byly dramatické. Votroky uchránil od pohromy gólman Vízek, jenž vyrazil nad břevno ránu Dancáka. Na druhé straně chyboval Šeda, ale Hradečtí špatnou rozehrávku brankáře nepotrestali.

„Vyrovnáme a pak se nesmyslnými přihrávkami, které patří spíš do silvestrovského pořadu, málem připravíme i o ten bod,“ zlobil se boleslavský trenér Pavel Hoftych, který nakonec výsledek 2:2 bral.

Votroci v posledních osmi ligových zápasech Mladou Boleslav neporazili. Hned sedm z 12 vzájemných duelů v nejvyšší soutěži skončilo remízou.

Hradečtí fotbalisté, kteří počtvrté v řadě v lize neprohráli a udrželi šesté místo v tabulce, v příštím kole nastoupí v neděli 10. dubna na hřišti Baníku Ostrava (16.00).

Hlasy trenérů:

Miroslav Koubek (Hradec Králové): „Beru to jako bod z venku, protože ta situace je trochu schizofrenní. My tady doma nejsme. My jsme tady vždycky venku. Získali jsme ho proti mužstvu, které je velmi dobré v ofenzivě. Hodně do nás ze začátku šlapali a poté, co jsme dali branku, převzali otěže a byli lepším mužstvem. Ustáli jsme nějaké nebezpečné situace, ale vadí mi, že jsme dostali oba góly po dohraných standardkách, to nás na jaře provází. Nejsme dostatečně rozhodní v tom vyčistit vápno. Závěr byl hektický, domácí to chtěli strhnout na svou stranu, my jsme to museli ubojovat. Posledně to nebylo úplně přesně interpretováno. Proto potvrzuji, že chceme být jako nováček v první šestce, aby si fanoušci nemysleli, že mám malé nároky."

Pavel Hoftych (Mladá Boleslav): „Chtěli jsme tři body, ale remíza odpovídá, dvakrát jsme dotahovali. Na optiku jsme možná byli blíž k výhře, v držení míče i na střely na bránu. Ale na druhou stranu jsme si přivodili několik zmatků. Kdyby byl na hrotu třeba Milan Škoda, tak bychom asi v závěru, kdy tam létaly centry, na to měli, ale takhle to bylo těžké. Hradec má v obraně velmi dobré hlavičkáře a i vpředu má šikovné kluky, kteří nás potrestali za naši nedůslednost v obraně."

Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:2 (1:1)

Branky: 7. Vlkanová, 61. Kubala - 20. Douděra, 81. Šimek.
Rozhodčí: Machálek - Vodrážka, Hrabovský - Bajer (video). ŽK: Čech, Kodeš - Douděra, Hlavatý, Šimek, Sladký. Diváci: 836. FC Hradec Králové: Vízek - Čech, Král, Leibl - Mejdr, Kodeš, Rada (66. Soukeník), Novotný - Rybička (72. Vašulín), Kubala (89. Kučera), Vlkanova. Trenér: M. Koubek. FK Mladá Boleslav: Šeda - Sladký, Šimek, Suchý, Preisler (82. Pech) - Matějovský, Dancák - Douděra (82. Stránský), Hlavatý (64. Mužík), Ewerton - Ladra (70. Skalák). Trenér: P. Hoftych.

FORTUNA:LIGA – 27. kolo:
Sparta Praha – Ostrava 2:1
Slovácko – Olomouc 1:0
Liberec – Teplice 0:1
Č. Budějovice – Zlín 2:2
Karviná – Bohemians 1:1
Pardubice – Jablonec 1:1
Plzeň – Slavia Praha 1:1