23.3ºC

Naděžda

Rozhodl jediný gól. Votroci prohráli v Liberci. Koubek byl zklamaný

4. prosinece 2021

Fotbalisté Hradce Králové v zápase 17. kola FORTUNA:LIGY prohráli 0:1 v Liberci, přestože měli šance na skórování. Vyrovnaný a bojovný zápas na hřišti U Nisy nakonec rozhodl gólem před přestávkou slovenský záložník Ľubomír Tupta. Votroci v lize nebodovali po třech zápasech, v tabulce zůstali na šesté pozici.

Hradečtí fotbalisté nastoupili oproti poslednímu utkání s Karvinou s jedinou změnou v sestavě, na hrotu útoku Daniel Vašulín nahradil Erika Prekopa. Úvod jinak vyrovnaného a bojovného zápasu patřil Libereckým, kteří na Votroky vyrukovali v rychlém tempu, nicméně hradecká obrana odolávala.

Na druhé straně z trestného kopu pálil těsně mimo branku Adam Vlkanova. Po dvaceti minutách zahrozili domácí, Yusuf Hilál z plného běhu odcentroval a Havelkovi scházel jen kousek k tomu, aby míč usměrnil do sítě.

Osm minut před přestávkou už ovšem Severočeši udeřili; Christian Frýdek, syn slavného otce Martina, který působil v Hradci, poslal do úniku Ľubomíra Tuptu, jenž překonal Viléma Fendricha. Slovenský záložník dal už svůj čtvrtý gól v sezoně.

Liberecké vedení nemuselo trvat dlouho, kdyby vzápětí před brankářem Knoblochem osamocený Otto Urma neposlal po Vašulínově přihrávce míč nad branku.

Zkraje druhého poločasu byli Hradečtí lepší, snažili se o vyrovnání, jenže Vašulínovu hlavičku bravurním skokem vyrazil Knobloch. V dresu hostů ještě zahrozili střídající Filip Kubala a znovu Vašulín, leč bez branky. Naopak v závěru mohl liberecké vítězství potvrdit Miroslav Stoch.

Hradečtí ztratili body s Libercem už v 15. ligovém zápase v řadě (z toho 9 proher), ale v tabulce se udrželi na šestém místě. V sobotu 11. prosince Votroci přivítají v Mladé Boleslavi tým Slovácka (15.00).

Hlasy trenérů:

Luboš Kozel (Liberec): „Měl jsem možnost vidět poslední tři zápasy Hradce. Tam, kde je, není náhodou. S prvním poločasem jsem spokojený, myslím, že náš výkon byl velmi dobrý. Do našeho gólu si nevybavuji nebezpečnou šanci soupeře. Nakonec se nám podařilo vstřelit branku, myslím, že byla zasloužená. Po gólu jsme zbytečně zalezli, druhý poločas byl Hradec asi aktivnější. Bylo to dané i naším vedením. Kromě jedné pětiminutovky jsme se ale pod nějaký delší tlak nedostali. Nemůžu nezmínit, že jsme v závěru udělali velkou chybu a Hradec nás mohl potrestat. Milan Knobloch předtím chytil ještě jednu šanci. Hradec za vyrovnáním šel, cením si toho, že jsme vítězství udrželi. Nepamatuji si, kdy Hradec naposledy nedal gól."

Miroslav Koubek (Hradec Králové): „Jsem trochu zklamaný. Ne z výkonu, ale z porážky, která je, myslím, zbytečná. Podle mého názoru by zápasu více slušela remíza. Udělali jsme chybu, kterou Liberec potrestal. Sami jsme svoje šance nevyužili. Po inkasované brance se nám dařilo stupňovat tlak a Liberec zatlačit, hlavně v druhé půli. V té první byl asi Liberec o něco lepší, ve druhé půli to zase bylo obráceně. Dokázali jsme si vytvořit šance, první už v závěru prvního poločasu. Bylo toho dost, možná jsme měli vyložených šancí více než Liberec. Ale výsledkem je prohra 0:1.“

Liberec - Hradec Králové 1:0 (1:0)

Branka: 38. Tupta.
Rozhodčí: Klíma - Vlček, Novák - Ondráš (video).
ŽK: Stoch - Čech, Leibl.
Diváci: 1000 (omezený počet).
FC Slovan Liberec: Knobloch - Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula - Tiéhi, Havelka (86. Stoch) - Koscelník (58. Rondič), Frýdek (76. Purzitidis), Tupta (76. Mészáros) - Hilál (76. Rabušic). Trenér: L. Kozel.
FC Hradec Králové: Fendrich - Klíma, Čech (71. Kubala), Leibl - Mejdr, Kodeš, Rada, Urma (46. Novotný) - Dvořák (71. Prekop), Vašulín, Vlkanova (84. Král). Trenér: M. Koubek.

FORTUNA:LIGA - 17. kolo: