S Kladnem i počtvrté v sezoně vítězně, v prodloužení rozhodl Lalancette

7. ledna 2024

Teprve podruhé v historii vzájemných utkání se povedlo Hradci porazit Kladno ve všech utkáních základní části. Výhra v prodloužení se ale nerodila snadno, Rytíři šli do vedení už na začátku třetí minuty. Lvi však v čase 31:17 srovnali, když Pavelka využil přesilovku, v prodloužení navíc dokonali obrat. Christopher Lalancette ve 62. minutě zakončil brejkovou situaci a stejně jako 6. října na ledě hutnického města, i tentokrát si připsal vítězný gól.

Poslední vzájemný duel v základní části začal pro Hradec špatně. Už po dvou minutách totiž ujeli domácí do situaci dva na jednoho a vracející se Blain čekal v brejku nahrávku, Deven Sideroff ale stáhl puk na hokejku a překonal střelou pod beton Lukáše.

Kladno následně přečkalo první oslabení v utkání a prožívalo rozhodně lepší vstup do první třetiny. Na konci páté minuty byl v nadějné situaci Pytlík, faul Estephana ale celou akci zarazil.

Ani start do druhého dějství neměl Hradec optimální. Po závaru prostřelil hradeckého brankáře na začátku 22. minuty Václav Veber. Výborně však zareagovala hostující lavička, vzala si challenge na nedovolené bránění brankáři, které bylo úspěšné. A tak se dále pokračovalo za stavu 1:0 pro Kladno.

V dalších minutách byli Lvi jednoznačně aktivnější a jejich snaha vyvrcholila v čase 31:17. Jergl přistrčil na pravý kruh pro Tomáše Pavelku, jenž využil skvělé clony Okuliara a Bowa propálil mezi betony. Herní a střeleckou dominanci ale Východočechům brzdila vyloučení, ani jedno však Rytíři nevyužili.

Platilo to i v další periodě, kdy se na úzkém kluzišti hrál spíše bojovný hokej. Největší šanci dvacetiminutovky měl na konci 53. minuty Smoleňák, v úniku jej ale Kalina dobruslil a čistým způsobem mu zablokoval hokejku.

Prodloužení mohlo být rozhodnuté už po půl minutě hry. Pytlík nabral rychlost, dostal se za obránce a tlačil to na zakončení bekhendem, i díky přizvednutému betonu Lukáše ale Hradec žil. Na začátku 62. minuty si navíc dojel pro druhý bod, Okuliar vyvážel puk, využil toho, že se Christopher Lalancette utrhl Slováčkovi a z přečíslení poslal puk pod víko.

Ohlasy trenérů:

Pavel Skrbek (Rytíři Kladno):Do zápasu jsme dobře vstoupili, bruslili jsme, dali jsme gól a celou první třetinu jsme měli dobrý pohyb. Měli jsme trošku více ze hry. Ve druhé třetině to bylo naopak, hra byla hodně rozbitá oslabeními, což pramenilo z toho, že jsme se neudrželi na kotouči v útočném pásmu. Soupeř nás přehrával. Třetí třetina byla vyrovnaná, ale jestliže máte v posledních osmi minutách dvě přesilové hry a nevystřelíte na bránu, tak je to špatně. Tam jsme měli rozhodnout. V prodloužení to byla stejná písnička. Měli jsme šanci a nedali jsme gól, pak jsme dali jednu šanci soupeři a visí to tam. A zase máme jeden bod."

Tomáš Martinec (Mountfield HK): „Kladno mělo výborný vstup do zápasu a hned ve třetím střídání nám dalo gól. Domácí byli celou první třetinu lepší a my jsme se nemohli do zápasu dostat. Gól nás opařil a sebral nám energii. Začali jsme hrát až od druhé třetiny, kdy jsme zaslouženě vyrovnali v přesilovce. Oba brankáři chytali výborně a bylo to pak o jednom gólu. Jsme rádi, že jsme v prodloužení sebrali druhý bod."

34. kolo hokejové extraligy

Rytíři Kladno - Mountfield Hradec Králové 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Sideroff (O. Bláha, Ticháček) - 32. T. Pavelka (Jergl), 62. Lalancette. Rozhodčí: Mrkva, Úlehla - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2289.

Sestavy:

Kladno: Bow - T. Hejda, Ticháček, Slováček, Veber, Martenet, T. Voráček - Kusý, Klepiš, Tralmaks - M. Procházka, Melka, Smoleňák - Jágr, Pytlík, Jarůšek - O. Bláha, Babka Sideroff. Trenér: O. Vejvoda ml.

Hradec Králové: Lukáš - Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, Jank - Estephan, Miškář, Šťastný - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Lalancette, Okuliar - Eberle, Pilař, Zachar - M. Chalupa. Trenér: T. Martinec.