23.3ºC

Naděžda

Sedmý nezdar. Sokoli v oslabení nestačili na Kolín

3. listopadu 2022

Basketbalisté Hradce Králové prohráli v utkání 8. kola nejvyšší soutěže s Kolínem 67:92, když favorizovaní Středočeši zlomili zápas na konci prvního poločasu. Královští sokoli, kteří nastoupili oslabeni o tři hráče základní pětky Škrance, Mandaliniče a Vlahovičove, k nimž přibyl ještě Kábrt, si v NBL připsali sedmý neúspěch z osmi zápasů.

Královští sokoli přilétli do utkání s favorizovaným Kolínem oslabeni, přesto se bez opor Vlahoviče, Mandaliniče, Škrance a také Kábrta, téměř celý poločas drželi na dostřel. Jenže Středočeši zejména díky třem trojkám před přestávkou odskočili z 28:33 na 30:47 a vybudovali se rozhodující náskok, který až do konce utkání nepustili. Kolín si nakonec připsal očekávanou pátou výhru 92:67.

„Nám bohužel přibyl na marodku další hráč, a to Filip Kábrt, kterého trápí střevní potíže. Skóre neodpovídá hře, Kolín sice hru kontroloval, ale my jsme také měli dobré pasáže a uměli jsme  stáhnout jeho náskok na 15 bodů. Kolín nás potrestal hned na konci prvního poločasu. V této sestavě se nám těžko vzdorovalo,” uvedl trenér Lubomír Peterka.

Ve druhém poločase se hradečtí basketbalisté snažili o zdramatizování zápasu, šest minut před koncem se dokonce pokoušeli dotáhnout na rozdíl deseti bodů, ale rozjetého soupeře zastavit nedokázali.

„Pro nás, mladé hráče, s naší marodkou to byl dobrý zápas, protože si myslím, že jsme Kolín překvapili. Bohužel jsme se nevyvarovali stupidních chyb, které děláme pořád. Cítil jsem se dobře a sebevědomě, protože jsem věděl, že nemáme co ztratit. Jsem se svým výkonem spokojený,” řekl Tadeáš Vlček, který v utkání zaznamenal 12 bodů a spolu s Ondřejem Peterkou a Tomášem Dvořákem patřil k nejlepším střelcům hradeckého týmu.

V dalším ligovém utkání se basketbalisté Hradce Králové, kterým v tabulce patří předposlední jedenácté místo, představí v sobotu 19. listopadu na palubovce Slavie Praha (18.00).

Liga basketbalistů - 8. kolo:

Královští sokoli HK – Geosan Kolín 67:92 (16:27, 30:47, 47:67).

Body: Dvořák 12, O. Peterka 12, Vlček 12, Šturanović 11, Goga 9, Vondra 7, Kalný 2, Svojanovský 2 – Novotný 17, Číž 16, Slavinskas 12, Šiška 10, Jelínek 9, Mareš 9, Petráš 8, Lošonský 6, Křivánek 3, Dlugoš 2. Rozhodčí: Scholze, Linhart, Jeřáb. Trojky: 9:14. Trestné hody: 4/2 – 24/14. Doskoky: 36:37. Fauly: 24:15. Diváci: 266.