Série o bronz se vrací do Hradce! Lvice zdolaly levhartice 69:63

21. dubna 2023

Hradecké lvice zvítězily ve 3. zápase souboje o bronz s chomutovskými levharticemi 69:63 a vynutily si tak čtvrtý zápas v sérii. Lepší vstup do utkání měl Chomutov, do poločasu se však svěřenkyně trenérky Ptáčkové stihly zmátořit a utkání vyrovnat. Ve druhé půli si lvice jasně šly za vítězstvím, a tak se série opět vrací do Hradce. Nejlepší střelkyní Hradce byla Pamela Effangová, která zapsala 19 bodů.

Série o bronz se vrátí do Hradce. Lvice vybojovaly důležité venkovní vítězství v Chomutově, to se však rozhodně nerodilo lehce. Levhartice do zápasu vlétly a brzy si získaly několikabodový náskok. Hlavní tahounkou Severočešek byla opět Švýcarka Wynn-Pollardová.

Lvice se po první pauze zvedly a přizpůsobily se tempu zápasu. Chomutovské basketbalistky znervózněly a Hradecké toho využily, do poločasu stihly skóre otočit na svou stranu. I po poločase dále dominoval hradecký tým, nevyužil však jasné herní převahy dostatečně, aby zápas definitivně zlomil.

Skóre zápasu tak bylo vcelku vyrovnané až do závěru, kdy si lvice náskok pohlídaly a vrátily tak sérii pod Bílou věž. Velkou zásluhu na výsledku měla kapitánka týmu Pamela Effangová, které se podařilo nastřílet 19 bodů, což bylo nejvíc ze všech hráček na hřišti. Double-double zaznamenala v týmu levhartic Wynn-Pollardová, 18 bodů a 15 doskoků táhlo její tým.

Čtvrtý zápas série se odehraje už zítra na Eliščině nábřeží.