23.3ºC

Naděžda

Skvělé! Mountfield otočil z 0:2 na 5:2 a smetl pardubického Dynamo z ledu

26. září 2021

Skvělé! Mountfield otočil z 0:2 na 5:2 a  smetl pardubického Dynamo z ledu 0 snímků
Měli trochu slabší úvod, ale o to parádnější byl v jejich podání závěr zápasu. Hradečtí Lvi dnes na domácím ledě porazili extraligového rivala z Pardubic. A to i přesto, že ve šlágru kola už prohrávali o dva góly. Skvělý obrat zařídili čtyřmi góly v závěrečném dějství. Mountfield si tak připsal 22. výhru ve východočeském derby a v aktuální tabulce se posunul na druhou příčku.

Už 37. derby Hradce a Pardubic mělo skvělou úroveň. Od první minuty se hrál hokej ve vysokém tempu. Po vyrovnaném úvodu se ale potom jako výrazně aktivnější ukázali hosté. Mezi 7. až 16. minutou měli hned několik gólovek. Ciencialu s Musilem ale opakovaně vychytal parádními zákroky brankář Lukeš. Těsně před přestávkou se Hradec zlepšil, dostal se do šancí, tutovku měl Christophe Lalancette, neuspěl však.

Ve druhé třetině Hradečtí Lvi výrazně přidali. Ve 22. minutě se od modré řítil sám na pardubickou branku útočník Jordan Perret, ale puk mezi betony Kloučka neprostrčil. Naopak, na konci 25. minuty právě pardubický gólman překvapil rychlou a prudkou přihrávku na útočnou modrou, Paulovič posunul puk bleskově na Poulíčka a ten se nemýlil - 0:1. Druhý gól vsítili hosté ve 36. minutě, Mikušovu ránu od modré tečoval Cienciala mezi betony Lukeše - 0:2.

Mountfield se vrátil do hry těsně před přestávkou. Nahození Jordanna Perreta propadlo po teči mezi betony pardubického gólmana - 1:2. Do třetího dějství vstoupili Lvi jako utržení ze řetězu. Ve 46. minutě využili přesilovku, když nahození Jeremy Blaina od modré zaskočilo hostující obranu. Za 25 vteřin už domácí vedli. Rychlý protiútok ukázkově proměnilo duo Lalancette - Kevin Klíma ve třetí gól.

Definitivně rozhodl gól v 53. minutě. Obránce Bohumil Jank zachytil ve střední pásmu přihrávku soupeře, vystartoval dopředu, naznačil přihrávku na Ahti Oksanena, ale přitom zamířil přesně mezi Kloučkovy betony - 4:2. Viditelně zaskočené Pardubice se sice ještě pokusily o hru v power play, ale neuspěly. Naopak do prázdné klece skóroval Lalancette.

Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice 5:2

Branky a nahrávky: 40. Perret, 46. Blain (Lev), 46. Kelly Klíma (Lalancette), 53. Jank, 60. Lalancette (Perret, Oksanen) - 25. Poulíček (Paulovič, Klouček), 36. Cienciala (Mikuš, Robertson).
Rozhodčí: Hejduk, Pražák - Lederer, Rožánek.
Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 1:2, 4:0.
Diváků: 5344. Střely na branku: 25:29.
Mountfield HK: Lukeš - Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Jank - Smoleňák, Cingel, Jergl - Kelly Klíma, Lev, Orsava - Perret, Lalancette, Oksanen - R. Pilař, Koukal, Lamper. Trenéři: T. Martinec, Čihák a P. Svoboda.
HC Dynamo Pardubice: Klouček - Robertson, Košťálek, Mikuš, Nakládal, Vála, Kolář, Hrádek - Říčka, A. Musil, Cienciala - Paulovič, Poulíček, Blümel - Hecl, Kousal, Camara - Koffer, Anděl, Rohlík. Trenéři: Král, Havíř a Sýkora.

Další výsledky 8. kola:
Sparta - Brno 3:2 v prodloužení, Olomouc - Liberec 3:1, Kladno - Zlín 3:2 v prodloužení, Č. Budějovice - Ml. Boleslav 1:6.