Skvělý Pařík pomohl Hradci zvítězit, druhou bitvu rozhodl Klíma

7. března 2024

Tohle byl večer Lukáše Paříka! Mladý brankář předvedl fantastický výkon ve druhém zápase předkola, zejména ve třetí třetině, kdy byl Hradec místy pod velkým náporem. Tou dobou však již vedl 1:0, když se v polovině 16. minuty prosadil Kevin Klíma. Jeho druhý gól v play-off byl ve finále rozhodující. Právě jeho trefa totiž stačila na výhru s vědomím, že o víkendu mohou Lvi sérii v Ostravě ukončit!

Mountfield napodobil svižný start z úvodního duelu, Klimeš chytl první vyloženou šanci ve čtvrté minutě Perretovi. Hosté ale tentokrát nacházeli odpovědi z protiútoků. Hezkým průnikem se blýskl juniorský obránce Prčík, brankář Pařík měl co dělat i při střele Chlána. Pokus Lednického z velkého úhlu už propustil mezi betony a při zaváhání ho zachránila tyč.

Hradecká aktivita v 16. minutě vedla k otevírací brance duelu. Klíma ještě ve velké možnosti neuspěl, vzápětí ale do Blainovy střely sáhl Okuliar a pravděpodobně to byl on, kdo tečoval puk pod břevno. Gól byl oficiálně připsán Klímovi, ovšem celá domácí sestava oslavovala právě slovenského střelce.

Velkým tématem byla po středě zbytečná vyloučení hráčů Mountfieldu. Ti se viditelně ponaučili a téměř celý zápas se hrálo v pěti na obou stranách. Tento poměr znovu svědčil domácím, kteří ve druhé třetině čelili jediné vítkovické střele. Vytrvalou územní převahu však neproměnili v uklidňující gól a o výsledek se dál museli bát.

Zvlášť když ve třetí části přestali hrát a Ridera je postupně zatlačila do hluboké defenzivy. Obrovskou chutí hýřil mladík Chlán, jenž stál za několika nebezpečnými akcemi, Pařík s bránící pěticí přestál i slalom Rihardse Bukartse.

Pořádně horko mu však bylo teprve po Prčíkově střele, kterou propustil za záda a kotouč vytáhl až z brankové čáry. Minutu před koncem třetí třetiny předvedl zákrok utkání lapačkou proti Kalusovi a Vítkovice už závěrečný nápor v power play nevyužily.

Ohlasy trenérů:

Tomáš Martinec (Mountfield HK): „1:0 je fotbalový výsledek, ale pro nás o to cennější. Došli jsme si pro něj soudržným týmovým výkonem. Vítkovice nám v závěru ukázaly, že to bude ještě obrovský boj a na jejich ledě nás nečeká nic lehkého."

Pavel Trnka (HC Vítkovice Ridera): „První třetina z naší strany ještě nebyla úplně hrůzostrašná. Druhá byla šílená, tam za nás v podstatě nastoupil jenom gólman. Ve třetí jsme si paradoxně začali trochu vytvářet šance, ale s takovou hrou jenom na pár minut nemáme šanci uspět."

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápas:

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 16. Kevin Klíma (Blain, Jergl). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - Hynek, Thuma. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 4577. Stav série: 2:0.

Sestavy:

Hradec Králové: Pařík - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Pilař, Jank - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Šťastný, Estephan, Eberle - Miškář, Lalancette, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.

Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu - P. Zdráhal, Barinka, Fridrich - Rihards Bukarts, Krieger, Roberts Bukarts - Dej, Chlán, M. Kalus - Lednický, Claireaux, R. Půček. Trenér: Trnka.