Skvělý vstup do zápasu Lvicím nestačil. USK – Hradec 84:51

9. ledna 2024

Královéhradecké basketbalistky prohrály v dohrávce 3. kola ŽBL s USK Praha 84:51. Lvice měly skvělý vstup do zápasu, po první čtvrtině dokonce vedly o jeden bod 24:23. Favoritky však ve druhé části dokázaly zapnout a hradeckému družstvu povolily pouhých šest bodů. Třetí čtvrtina se nesla v podobném duchu, jeden z nejlepších týmů Evropy inkasoval jen 4 body a rozhodl tak definitivně utkání ve svůj prospěch.

Hradecké Lvice se po vánoční pauze vrátily do ŽBL zápasem s neporaženými favoritkami z USK. Těžký zápas začaly svěřenkyně trenéra Bálinta famózně. Po první čtvrtině s USK svítilo na světelné tabuli skóre 24:23 pro Východočešky. Vypadalo to na velmi vyrovnanou partii, Lvice hrály famózně a v určitých fázích vypadaly i jako lepší tým.

Ve druhé čtvrtině však přišla studená sprcha. Pražanky začaly skvěle bránit a hradeckým hráčkám se přestalo dařit ve střelbě. České mistryně povolily Hradci pouhých 6 bodů za celou druhou desetiminutovku, samy jich nasázely 21 a pevně se tak ujaly otěží zápasu. Třetí čtvrtina byla z ofenzivního pohledu pro Lvice ještě horší. Povedlo se jim zapsat jen 4 body, což je nejméně v probíhající sezóně.

USK si před poslední čtvrtinou vybudovalo náskok, který byl prakticky nedostižný. I když se Lvice po dvou nepodařených čtvrtkách v útoku oklepaly, stačilo to pouze na celkových 51 bodů a prohru 51:84. V hradeckém dresu odehrála dobrý zápas Kristýna Čuperková, které se podařilo nasázet 12 bodů. Pod košem předvedla velmi kvalitní výkon ukrajinská pivotka Tetiana Havrylchyková, v utkání nasbírala kromě osmi bodů i deset doskoků. Nad 10 bodů se z Lvic dostala ještě mladičká Charlotte Velichová.

Lvice v tabulce zůstávají na šestém místě s pěti výhrami a sedmi porážkami. Následující zápas je čeká v sobotu v Praze na půdě Slavie. První vzájemný zápas s těmito soupeřkami Lvice doma prohrály 52:66.