Smolná prohra a debakl. Florbalisté zkusí čtvrtfinále zdramatizovat v Třebši

4. března 2024

Hradečtí florbalisté vstoupili v Otrokovicích do svého premiérového prvoligového play off. V sobotním úvodním čtvrtfinále předvedl Hradec skvělý comeback, když v poslední pětiminutovce smazal tříbrankové manko. K vítězství to ale bohužel nestačilo, Otrokovice zvítězily 4:3 díky trefě 21 vteřin před koncem utkání. O den později předvedl favorit z Moravy dominantní výkon, Hradec deklasoval 10:2 a v sérii hrané na tři vítězná utkání vede 2:0. Zdramatizovat sérii se pokusí Hradec v domácím prostředí. Třetí duel se hraje v sobotu od 17 hodin v Třebši.

Na půdě favorizovaných Otrokovic odehráli v sobotu hradečtí florbalisté historicky první utkání ve vyřazovacích bojích 1. ligy. Do zápasu šli domácí jako favorité. Zatímco Hradec hrál ještě v loňské sezoně až třetí nejvyšší českou soutěž, Otrokovice bojovaly v elitní české Superlize. V základní části letošní sezony však nováček z východních Čech už dokázal Otrokovice na jejich domácí palubovce zaskočit.

Sobotní úvodní čtvrtfinálový duel začal z obou stran opatrně, což vyústilo v bezbrankovou první třetinu. Ve druhém dějství ovšem domácí favorité hned třikrát překonali Davida Šimečka v hradecké brance a vypadalo to na jednoznačný zápas. Favorit z Otrokovic vedl 3:0 ještě pět minut před koncem základní části. Pak ale Hradec utkání nečekaně zdramatizoval. V 56. se prosadil Vít Heger a Východočeši se následně odhodlali ke hře bez brankáře. Ta se hradeckým  florbalistům povedla  náramně. Nejprve se podruhé trefil Heger a v čase 59:10 senzačně srovnal stav utkání Adam Hušek. Nabuzení svěřenci Tomáše Pokorného se v poslední minutě základní hrací doby hnali dokonce za vítězstvím, jenže domácí 21 vteřin před finálním hvizdem trefou na 4:3 odmítli i očekávané prodloužení. Otrokovice tak po dramatickém konci zápasu získali první bod ve čtvrtfinálové sérii.

"Myslím si, že nám patřila celá třetí třetina, v první třetině bylo poznat, že jsme nováčkem soutěže, kluci byli trošku nervózní, to se dalo čekat. Bohužel ve druhé třetině jsme udělali chyby, které domácí potrestali," řekl k úvodnímu duelu hradecký kouč Tomáš Pokorný. Ten věřil, že nedělní odveta dopadne pro jeho tým lépe. Opak byl ale pravdou.

Zatímco v sobotu se na první trefu čekalo 25 minut, v neděli šli Otrokovice do vedení už po 29 sekundách. A brzy bylo ještě hůř. Domácí se během necelých šesti minut prosadili čtyřikrát ze čtyř střel, vyhnali z branky hradeckého gólmana Ondřeje Bártu a prakticky rozhodli o osudu zápasu. Čestný úspěch zaznamenal Hradec díky gólu Štěpána Hegera ve 28. minutě. V tu chvíli už ale branka znamenala jen snížení na 1:6. Druhou trefou sedm minut před koncem snižoval Lukáš Gregor už na hrozivých 2:8. Poté ještě Hradečtí zkusili hru bez brankáře, jenže během ní dvakrát inkasovali a prohráli tak v Otrokovicích 2:10.

"Nechytli jsme start zápasu, paradoxně z naší hry na balonku byly zbytečné ztráty. Pořád se s tím ale dalo něco dělat, myslím si, že konce třetin tomu napovídaly. Místo toho, abychom si přenesli něco, co jsme si řekli v šatně, do pěti minut jsme inkasovali. Teď máme týden na přípravu a jsme odhodlaní sérii vrátit do Otrokovic. Uděláme pro to všechno, pomůže nám domácí prostředí a bouřlivá atmosféra,” okomentoval druhý duel hradecký kouč.

Otrokovice mají nyní k dispozici hned tři mečboly. Ten první budou Hradečtí odvracet v sobotu 9. března od 17 hodin v třebešské sportovní hale. Pokud domácí zvítězí, bude se hrát v Hradci ve stejný čas i o den později.