23.3ºC

Naděžda

Sokoli v play-off první ligy končí, Litoměřicím podlehli 67:78

11. dubna 2024

Královéhradečtí basketbalisté prohráli ve třetím semifinále play-off druhé nejvyšší soutěže s Litoměřicemi 67:78. Jejich sen o návratu mezi elitu se tak rozplynul mnohem dříve, než tým vedený Pedjou Stamenkovičem plánoval. Hradeckým se hrubě nepovedla první čtvrtina, po které na soupeře ztráceli 10 bodů. Severočeši poté odráželi nátlak Sokolů až do závěrečné čtvrtky, kde dokázali vedení udržet a mohou se tak těšit na finále 1. ligy proti Svitavám.

Je to trochu zklamání pro hradecký basketbal. Královští Sokoli odehráli velmi slušnou sezónu, která dávala dobré naděje pro okamžitý návrat do NBL. Nejen, že se to nakonec nestalo, hradecký mančaft se nakonec neprobil ani přes brány semifinále play-off druhé nejvyšší soutěže. Stopku jim překvapivě vystavily Litoměřice, které po základní části soutěže skončili až za Východočechy.

Třetí utkání série nezačalo pro soupisku sestavenou hrajícím trenérem Pedjou Stamenkovičem moc dobře. Litoměřice se rychle ujaly vedení a do první pauzy šly s desetibodovým náskokem. Do poločasu se stihli Sokoli poměrně zmátořit a stáhnout nějakou tu bodovou ztrátu, nicméně stále tahali za kratší konec. V průběhu třetí části se Hradec na Slavoj dotahoval asi nejmohutněji. Před poslední čtvrtinou jim na severočeský celek scházely jen čtyři body.

Poslední čtvrtina ale Sokolům opět nevyšla, a tak skončila už druhá sezóna v řadě poměrně výrazným zklamáním. Litoměřice táhnul skvělým výkonem Jan Karlovský (23 bodů). V Hradeckém dresu nejlépe válel hrající manažer Peter Sedmák (19 bodů).

Královští Sokoli se budou moci znovu pokusit o návrat mezi elitu v příštím ročníku 1. ligy.