Sokoli zahájili nadstavbu porážkou. Přemohlo je USK

8. února 2023

Královští sokoli prohráli v zápase 1. kola části poražených NBL s USK Praha 88:106. Hradeckému týmu se nepodařilo vyhrát ani jednu čtvrtinu, vedoucí celek tabulky play-out tak bere vítězství a nadále se vzdaluje spodní dvojici Hradec a Olomoucko. V souběžně hraném zápase totiž hanácký mančaft podlehl druhému pražskému celku hrajícímu část poražených, Slavii. Velký večer za sebou má pivot domácího týmu Maksim Šturanovič, který si připsal 26 bodů a 11 doskoků.

Sokoli vstoupili do zápasu špatně, po třech minutách se jejich soupeři dostali do vedení 3:11. Dokázali se však oklepat, soupeři se na závěr čtvrtiny přiblížili na rozdíl dvou bodů. Ani začátek druhé části však hradeckým basketbalistům nevyšel. V polovině druhé čtvrtiny byl stav 29:43 pro hostující tým. „Ve druhé čtvrtině nám to začalo utíkat. Sice jsme dokázali dvakrát stáhnout na rozdíl 10 bodů, ale to bylo z naší strany všechno,“ hodnotil nepovedený vstup do druhé čtvrtiny trenér sokolů Lubomír Peterka.

Pražský celek si ve druhém poločase dokázal vedení bez problémů pohlídat a výrazně se tak přiblížil k postupu do osmifinále play-off. „Dnes hrálo USK Praha velmi agresivně. Určitě jim gratuluji k výhře, protože je to zasloužené. Pro nás je to těžká prohra,“ řekl o utkání křídelník Hradce Adam Goga. Hradeckému týmu se tak nepodařilo navázat na nedávný skalp Pražanů v domácím poháru.

Skvělý zápas odehrál pivot domácího týmu Maksim Šturanovič, který v utkání zapsal 26 bodů a 11 doskoků. Další solidní výkon předvedl Srb Aleksa Solevič, který se po svém nedávném příchodu do klubu stává jednou z opor východočeského celku. Druhá nedávná akvizice Marko Prskalo se v zápase bodově neprosadil.

Ve druhém, souběžně hraném zápase části poražených zvítězila Slavia na půdě Olomoucka těsně 79:84. Oba pražské celky tak ještě více odskočily svým soupeřům, USK má 11 vítězství, Slavia sedm. Hradec i Olomoucko mají stále shodně po čtyřech vítězstvích, jeden ze dvou rivalů v boji o záchranu si pátou výhru připíše již v sobotu, kdy se oba kluby utkají. Zápas hraný v třebešské hale bude pro oba týmy nesmírně důležitý.