Speciální dresy vítězství nepřinesly. V Hradci slavila Sparta

10. prosinece 2021

V dramatické předehrávce 56. kola extraligy hokejisté Hradce Králové prohráli se Spartou 3:4 v prodloužení a Pražanům nevrátili čtrnáct dní starý debakl (3:8). Duel plný šarvátek rozhodl stejně jako v posledním utkání Filip Chlapík. Mountfield nastoupil ve speciálních dresech, v nichž se měl svému soupeři původně postavit při D+D Real Winter Hockey Games, ale hry pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně byly zrušeny kvůli vládním opatřením proti covidové pandemii.

Hradečtí hokejisté měli se Spartou v sobotu 11. prosince vzájemným soubojem pod širým nebem završit hokejové hry D+D Real Winter Hockey Games ve Špindlerově Mlýně. Jelikož velkolepá akce byla odložena na příští rok kvůli vládním nařízením v boji proti covidové pandemii, týmy se domluvily, že se duel 56. kola uskuteční v ČPP Aréně.

Mountfield už měl vyrobené speciální žluté dresy s krkonošským motivem na hry ve Špindlu a na zápas si je hráči oblékli. Spartě chtěli zároveň vrátit nepříjemnou porážku 3:8 a domácí také skvěle začali. Pražskému celku v první třetině toho moc nedovolili, naopak v přesilovce střelu Filipa Pavlíka, nejlepšího muže v hradeckém dresu, tečoval mezi Salákovy betony Strnad.

Domácí si vytvořili i další šance, jenže Ahti Oksanen ani Radek Pilař skóre nenavýšili a přišel trest. Při hře čtyři na čtyři srovnal v pádu obránce Tomáš Pavelka. Jenže ještě ve druhé třetině v další početní výhodě se přesně trefil Jakub Lev po přihrávce Pavlíka a Hradec znovu vedl.

Následně Kevin Klíma napálil tyč a puk poskakující na brankové čáře uklidil pryč od branky Jeřábek. Na ledě bylo dost emocí, jiskřilo se, jak to k soubojům těchto týmů patří.

Hradec ovšem doplatil na vyloučení. A Sparta šancí využila. Dvěma góly v rozmezí 53 vteřin otočila stav, nejprve Henri Kiviaha prostřelil Roman Horák a třetí branku zařídil devatenáctiletý junior Jakub Konečný. Bojující domácí ale dokázali vyrovnat, když se podruhé v zápase trefil Pavlík.

V prodloužení ovšem zaúřadoval Filip Chlapík, který před čtrnácti dny zaznamenal v utkání tři góly a dvě asistence, a nyní v čase 62:26 svým sedmnáctým gólem v sezoně duel rozhodl. K vítězné brance si v zápase připsal i dvě asistence.

K dalšímu utkání hradečtí hokejisté, kteří na vedoucí Třinec ztrácejí ze druhé příčky šest bodů, nastoupí až po reprezentační přestávce. V neděli 19. prosince přivítají v ČPP Aréně tým Karlových Varů (16.00).

Hlasy trenérů:

Ladislav Čihák (Hradec Králové): „Kluci přistoupili k zápasu velice dobře, úplně rozdílně oproti předchozím utkáním. Udělali jsme chyby, ale jsem rád, že jsme to po gólu na 2:3 nezabalili. Ukazuje to, že tým si za tím chtěl jít a vyrovnat, což se nám v power play podařilo. Bohužel v prodloužení jsme to nezvládli a Sparta byla šťastnější. I přesto, že jsme prohráli, nemám z utkání špatný pocit. Bylo v našem podání velice dobré a kluci do něj dali maximum."

Josef Jandač (Sparta): „Jsou to pro nás cenné body, protože Hradec hrál hodně dobře. V první třetině jsme měli jenom jednu šanci v oslabení a jinak jsme byli u všeho druzí, do druhé jsme výkon zlepšili. Za těsného stavu jsme se ve třetí třetině vrátili díky přesilovce do zápasu a dokonce to vypadalo, že bychom mohli urvat všechny tři body, ale bohužel jsme udělali faul. A ne jeden dneska, všechny tři góly jsme dostali v oslabení. Extra bod je pro nás výborný."

Hradec Králové - Sparta Praha 3:4 v pr. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 17. F. Pavlík (Lev, Oksanen), 32. Lev (F. Pavlík), 59. F. Pavlík (Oksanen, Blain) - 30. T. Pavelka (Chlapík, Konečný), 56. Horák (Sobotka, Chlapík), 57. Konečný (M. Forman), 63. Chlapík (Polášek, E. Thorell).
Rozhodčí: Pešina, Obadal – Lhotský, J. Svoboda.
Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. Diváci: 1000 (omezený počet).
Mountfield HK: Kiviaho - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Jank, Šalda - Oksanen, Lalancette, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lev, Miškář - Pajer, Koukal, Pilař. Trenér: T. Martinec.
HC Sparta Praha: Salák - M. Jandus, Matuškin, Mikliš, Polášek, T. Pavelka, R. Jeřábek - Chlapík, Sobotka, Buchtele - Řepík, Horák, E. Thorell - Doležal, Konečný, M. Forman - Dvořáček, Vitouch, Strnad - Přibyl. Trenéři: Jandač a Hořava.