Neděle

26. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Bitva v boxu: Kincl trápil Végha. V důchodu na to můžu vzpomínat, řekl

28. 12. 2021

page.Name
V ojedinělém boxerském souboji dvou předních zápasníků MMA hradecký Patrik Kincl prohrál s Attilou Véghem. Slovenský bijec ve vyrovnaném duelu, který byl vrcholem pondělního galavečera Fight Night Challenge v Brně, zaznamenal více přesnějších úderů a vyhrál 3:0 na body. Ostře sledovaný zápas moderoval Karlos Vémola, který se s oběma bojovníky již dříve v kleci utkal a oba střety byly krajně vyhecované.

Hradecký zápasník smíšených bojových umění MMA Patrik Kincl podal v boxerském ringu kvalitní výkon, slovenskou legendu bojů v kleci, Attilu Végha, dost potrápil, ale nakonec prohrál 0:3 na body. „Není to výsledek, který jsem si představoval,“ uvedl Kincl, který ovšem neměl moc času na větší přípravu.

Souboj Kincl vs. Végh v rámci pondělního galavečera Fight Night Challenge v Brně se totiž dohodnul na poslední chvíli. Slovenský zápasník měl původně boxovat s Američanem Emanuelem Newtonem, který měl ovšem pozitivní test na covid, a tak organizátoři oslovili Kincla.

„Nabídku jsem dostal na Štedrý den. Tohle jsem nemohl odmítnout,“ vysvětloval Kincl, který měl původně 30. prosince v O2 areně nastoupit k utkání o titul v Oktagonu, největší česko-slovenské organizaci MMA, proti Slovákovi Samuelu Krištofičovi, ale souboj v kleci byl kvůli covidovým opatřením odložen na únor.

Přestože byl Patrik Kincl zklamaný z porážky s Véghem, za zkušenost byl rád. „Díky za tuhle možnost, na kterou můžu jednou v důchodu vzpomínat,“ sdělil.

Nyní už se Kincl bude chystat na titulový duel v Oktagonu, který se uskuteční 26. února v O2 areně. „Žádné zranění jsem si neodnesl, takže přípravu na zápas v Oktagonu bych tímto označil za odstartovanou,“ poznamenal Patrik Kincl, pro něhož je cílem odveta s Karlosem Vémolou. Právě český Terminátor, který momentálně nemůže pro zranění zápasit, brněnský galavečer moderoval.

Aby případně došlo na odvetu s Vémolou, který v červnu 2018 Kincla porazil na body, musí hradecký zápasník nejdřív zdolat v titulovém duelu v Oktagonu slovenského Piráta Krištofiče.

Végh chválil Kincla: Zaskočil mě, řekl

Vítěz Attila Végh hradeckého zápasníka Patrika Kincla po vyrovnaném boxerském duelu pochválil. „Patrik byl velmi dobře připravený. Vůbec jsem to neměl lehké. Také jsem ho nepodcenil. Věděl jsem, že jdu do zápasu s velmi zkušeným fighterem a vyšlo mi to,“ povídal slovenský bojovník v rozhovoru pro isport.blesk.cz.   

Zápasy na Fight Night Challenge:

  • Váha do 98 kg: Attila Végh (Sloven.) – Patrik Kincl 3:0 na body.
  • Do 75 kg: Frayer Flexking (Slov.) – Čis T (Slov.), Flexking K.O. ve 2. kole. Do 86,5 kg: Laky Royal – Moloch Vlavo (Slov.) 3:0 na body. Do 88 kg: Jakub Gazdík – Denis Farkaš 2:0 na body. Do 88 kg: Michal Plesník (Slov.) – Michal Ryba 3:0 na body. Do 93 kg: Gábor Boráros (Sloven.) – Patrik „Rytmus“ Vrbovský (Sloven.) 3:0 na body. Do 120 kg: Samuel „Pirát“ Krištofič (Sloven.) – Alexander Cverna remíza.

„Zaskočil mě pohybem, pořád se do mě tlačil. Věděl, že mám delší ruce, že ho chci trefit z dálky, tak šel do mě nablízko a vůbec mě nenechal dělat moji komfortní robotu. Také mě trefil, ale nakonec jsem vyhrál,“ radoval se Végh.  

Slovenská legenda MMA se k ostřejšímu zápasu postavila po dvou letech. V posledním velkém duelu Végh porazil v listopadu 2019 v zápase století MMA Karlose Vémolu. Brněnský box si užil.

„Bylo to super. Byl to velký zážitek a ne proto, že jsem poprvé boxoval, ale i díky tomu, že jsem zase po dvou letech cítil, že mám nějaký větší zápas. Sice jsem nebyl v takové formě jako v zápase s Karlosem, ale připravoval jsem se, shodil jsem patnáct kilo. Možná budu v boxu pokračovat, je to lehčí než zápasit v kleci,“ svěřil se Attila Végh.

V dalších zápasech na Fight Night Challenge v Brně slovenský rapper Patrik Vrbovský, alias Rytmus prohrál s Gáborem Borárosem či Kinclův příští soupeř Krištofič remizoval s Alexandrem Cvernou.

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Facebook Patrika Kincla